VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

U13 postupují na ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR

Tým U13 úspěšně prošel kvalifikací a postupuje na český baseballový pohár.
Autor článku: Filip Matějka
25.05.2019
Článek - U13 (12 - 13 roků) - Český pohár

Minulý víkend kategorie U13 odehrála kvalifikaci na ČBP ve Frýdku Místku. Během prvního dne jsme dvakrát smolně prohráli. V první zápase jsme nastoupili proti domácímu reprezentačnímu nadhazovačovi, na kterého jsme dokázali vytvořit tlak, a i po chybách soupeře jsme skórovali hned pět krát. Na střídajícího nadhazovače jsme zvládli přidat 2 body a zastavil nás až smolný double play při krásném odpalu do pravého pole při dvou obsazených metách. V obraně jsme odehráli také velmi dobrý zápas, podpořený kvalitními starty nadhazovačů M. Pánka, K. Honka a V. Staňka. V poslední směně jsme však po střídání nadhozu, při vedení 5:7, obdrželi 3 body a zápas skončil těsnou prohrou 8:7. V druhém zápase jsme nedokázali využít náš tlak v útoku a nechali jsme 11 běžců na metách. Soupeři jsme také pomohli pár běžeckými chybami, a proto se nám podařilo skórovat jen 5krát. Soupeř zvládl proti nám využít veškerých nepřesností a v kombinaci met zdarma, chyb a dobrých odpalů zvládli našemu týmu dát 8 bodů a zápas s Chocní jsme tak prohráli 5:8.

Druhý den po ranní výhře Frýdku o bod jsme měli postup v našich rukách, ale museli jsme vyhrát nad ostravskými Arrows značným rozdílem. Zápas na nadhazovacím kopci výborně začal M. Šenk, který v dohrávce první směny dvoubodovým homerunem poslal náš tým do vedení. Ve stejné směně jsme přidali ještě jeden bod. V dalších směnách pokračoval náš nadhazovač ve velmi dobrém výkonu a za pomoci obrany nakonec odházel 4 směny pouze s 2 dobrými odpaly, 2 metami zdarma a rozdal také 8 strikeoutů. Díky naší dobré prací v útoku, kdy jsme ve 4 směně přidali 3 body jsme šli do poslední směny za stavu 6:1. Zde si však slabší chvilku vybral již střídající nadhazovač V. Staněk, kterého následně vystřídal M. Pánek, který ukázal pevné nervy a zápas 3 strikeouty zavřel. Výsledek 6:1 nás při stejném počtu výher tří týmů posouval do odpoledního finále a také na český baseballový pohár. Poslední zápas jsme měli už jen jediný úkol, a to si ho co nejvíce užít a nechat zahrát celý tým. I přes to jsme předvedli výkon, na kterém se dalo najít velké množství pozitivních věcí.

Celý tým zaslouží velkou pochvalu za výkony, obrovskou vnitřní sílu a chuť otočit nepříznivý vývoj turnaje!!!

zpět nahoru

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

Teplárny Brno

Hlavní partner Techniky Brno Více ›››
19.02.2021 - Technika Brno Obecné

Rick Jacques: Naším cílem je vytvořit soutěživou atmosféru

Manažer Techniky Brno, Rick Jacques, nám ve stručnosti představil svoje myšlenky a vize ohledně fungování klubu v nadcházejících měsících. Více ›››
08.11.2020 - Technika Brno Rozhovor
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu. Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 12.4.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz