VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika se představila na Warm Up Cupu 2012

Teploty od 2 do 8C, sluníčko, silný vítr, déšť, ale i sníh, takové počasí provázelo již 6. ročník mezinárodního baseballového turnaje mužů pod záštitou Olomouckého kraje Warm up cup 2012. Ten se uskutečnil o proběhlém víkendu od 30. března do 1. dubna 2012.
Autor článku: Martin Střítecký
02.04.2012
Článek - Muži A - Turnaj

Technika Brno odehrála na turnaji 4 zápasy. Hned v sobotu ráno v 9:00 hod. začal zápas s Arrows Ostrava. Pravidla turnaje stanovila hrací dobu na 1 hod. a 40 minut, případně 7směn. V případě nerozhodného výsledku by následoval Tie-Brake.  Do prvního zápasu nastoupila na nadhazovací kopec nová posila v dresu Techniky – Jakub Toufar. Po odházení cca 50 nadhozů byl vystřídán Michal Kočím. V té době již Technika vedla a své vedení udržela do konce zápasu. Konečný výsledek byl 6-4 pro Techniku.

Druhý zápas proti brněnskému týmu Hroši Brno Navisys sliboval vyrovnanou partii a opravdu tomu tak bylo. Jako nadhazovač začal Matěj Brabec a házel velice pěkně. Po 3 směnách byl střídán dalším juniorem v týmu Techniky Tomášem Hynkem. Stav zápasu se neustále měnil. Po několika metách zdarma a získání několika doběhů vedli Hroši 7-5 a na hřiště se snesl velký déšť a zápas byl přerušen. Do konce zbývalo ještě cca 17 minut, ale oba trenéři se dohodli, že již nebudou vystavovat své hráče nebezpečí zranění a zápas byl ukončen.

V neděli ráno se Technika utkala s domácím týmem Skokani Olomouc. Daniel Mráz, který celou zimu hrál baseball v Austrálii, předvedl výborný výkon. Technika přidávala body. Závěr zápasu odházel Robert Regner a vedl si také velice dobře. Technika porazila Olomouc 4-1.

 Poslední zápas proti Slovanu Bratislava odházel celý Martin Střítecký. Odházel 5. směn bez bodu a mety zdarma. Technice se dařilo ve hře v útoku a po sérii dobrých odpalů zápas skončil výsledkem 14-0 pro Techniku.

Technika na konec obsazuje v turnaji druhé místo, kdy rozhodl právě nedohraný zápas s Hrochy Brno, kteří se stali i přes jednu porážku od Arrows Ostrava vítězi tohoto turnaje.

Jaké je závěrečné hodnocení turnaje? Kluci ukázali, že mají do baseballu chuť a že přes zimu na sobě pracovali. Nadhazovači by se měli soustředit na házení více dobrých nadhozů, hlavně první nadhoz na pálkaře by měl být strike. Ve hře v útoku bylo na některých hráčích vidět, že pálí letos poprvé na nadhazovače. Zde bylo třeba zlepšit koncentraci na každý nadhozený míč. Také by se měl změnit přístup v různých stavech. Je rozdíl, když pálkař švihá za stavu 3-1, nebo 0-2. Co se týká obrany, tak až na pár drobných chyb zahrála jednoduché auty, přesně tak, jaká byla představa. Myslím, že během celého turnaje nebyla žádná velká mentální chyba. Celkově hodnotím turnaj za vydařený, ale je před námi velká práce, abychom se mohli během celého sezóny a hlavně na jejím konci radovat z vítězství.

Již o víkendu nás čeká první kolo Extraligy 2012, kdy se na Kraví hoře utkáme s nováčkem ligy, Olympií Blansko.

zpět nahoru

EXL2020: Arrows Ostrava vs Technika Brno - 12:6

Středeční noční zápas pod ostravskými světly byl napínavý jen do 5.směny. kdy domácí Arrows zatlačili na pálce a vítězství si nechali pro sebe. Více ›››
24.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Nuclears Třebíč - 2:6

Pálkařům Techniky zvlhl střelný prach a hostující Třebíč si odvezla z Kraví hory výhru. Více ›››
21.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Cardion Hroši Brno - 11:7 a 13:15

Brněnská víkendová bitva skončila nerozhodně a Technika si tak připsala sice jen jednu, ale zato již pátou výhru v sezóně. Více ›››
15.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz