VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika rozdrtila Draky

V předehrávaném utkání české baseballové Extraligy porazila Technika Brno na Městském baseballovém stadionu domácí Draky Brno jednoznačně 13:3.
Autor článku: Martin Střítecký
10.05.2012
Článek - Muži A - Extraliga

Začátek zápasu se Technice vydařil nad očekávání. Na nadhazovače Jana Tomka zaznamenali Daniel Mráz a James Labartino dobré odpaly. Wayne Ough oba posunul sebeobětovacím odpalem na druhou a třetí metu. Další pálkař Matthew Lawman odpálil homerun a Technika se tak ujala vedení 3:0. Draci se nemohli prosadit proti skvěle házejícímu Jakubu Toufarovi, který byl díky svému výkonu zvolen následně hráčem utkání. Během prvních tří směn se Draci nedostali na první metu. Další dva body přidali skvěle pálící hráči Techniky ve čtvrté směně, kdy doběhl Střítecký a Menšík. Teprve v dohrávce čtvrté směny se Drakům podařilo bodovat zásluhou odpalu bývalého hráče Techniky Brno Alexandra Derhaka, který na domácí metu posunul Jakuba Hajtmara. Draci nesložili zbraně a snažili se zápas zdramatizovat. V páté směně naplnili všechny mety, ale Technika se i z této těžké situace dostala zásluhou dvojautu přes domácí metu. I tak ale Draci snižují na 2:5. Ten den výborně pálící Tomáš Svoboda (4 dobré odpaly z pěti startů) doběhl na domácí metu po divokém nadhozu a Technika tak zvyšuje v šesté směně na 6:2. V osmé směně vystřídal Jakuba Toufara na nadhazovacím kopci Daniel Mráz. Po doběhu Martina Schneidera Draci opět snižují na rozdíl třech bodů na 3:6, ale to je z jejich útočného snažení vše. Smršť hitů a doběhů následovala v deváté směně. 7 doběhů a 5 dobrých odpalů znamená zvýšení na jednoznačných 13:3 pro Techniku Brno. Devátou směnu ukončuje Daniel Mráz dvěma auty po třech dobrých nadhozech. Poslední aut zahraje Tomáš Svoboda příhozem na první metu. Technika zaznamenala během zápasu 16 hitů, Draci 7.

 

 

Již tuto sobotu se oba soupeři utkají znovu a to ve dvojutkání, které se tentokrát uskuteční na baseballovém hřišti na Kraví hoře. První zápas začíná ve 13:00 hodin, druhý zápas v cca. 16:00 hod.

zpět nahoru

EXL2020: Arrows Ostrava vs Technika Brno - 12:6

Středeční noční zápas pod ostravskými světly byl napínavý jen do 5.směny. kdy domácí Arrows zatlačili na pálce a vítězství si nechali pro sebe. Více ›››
24.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Nuclears Třebíč - 2:6

Pálkařům Techniky zvlhl střelný prach a hostující Třebíč si odvezla z Kraví hory výhru. Více ›››
21.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Cardion Hroši Brno - 11:7 a 13:15

Brněnská víkendová bitva skončila nerozhodně a Technika si tak připsala sice jen jednu, ale zato již pátou výhru v sezóně. Více ›››
15.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz