VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika porazila Blansko a vyšvihla se do čela Extraligy

Ve dvou víkendových zápasech porazili baseballisté brněnské Techniky jasně Olympii Blansko 12:4 a 21:11 a po odehrání osmnácti zápasů je na prvním místě v tabulce.
Autor článku: Martin Střítecký
21.05.2012
Článek - Muži A - Extraliga

První zápas začal na nadhazovacím kopci za Techniku Martin Střítecký, který s tímto soupeřem začínal i první vzájemné měření sil v letošní sezóně. Odházel 5 směn a Olympia na něj zaznamenala 3 body. První dva zaznamenali hráči z Blanska hned v první směně. Technika ale nechtěla připustit žádné drama a hned ve druhé směně otáčí zápas po 5 dobězích na 5:2 pro hostující Techniku. Olympia snižuje v další směně na 3:5, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Pálkaři Techniky se prosazují proti nadhazovači Navrátilovi i na střídajícího nadhazovače Dvořákova a ve čtvrté, sedmé a osmé směně přidávají další body. Blansko sníží na Michala Kočího v sedmé směně, ale konečný výsledek 12:4 pro Techniku je na světě. Za zmínku jistě stojí 17 dobrých odpalů Techniky.

 

Druhé utkání mělo být podle předpokladů dramatičtější, protože se na nadhazovací kopec postavila jednička Blanska - Pavel Procházka. Proti němu nastoupil junior Matěj Brabec. Ten odházel dvě směny a Blansko na něj zaznamenalo 5 bodů. Technika během tří směn také zaznamenala 5 bodů a zápas byl opravdu vyrovnaný.  Pak se ale projevila útočná síla Techniky. Na 4 doběhy ve čtvrté směně ještě Blansko reagovalo snížením na 7:9, ale 9 doběhů, které zaznamenala Technika ve směně číslo 6, bylo nad jejich možnosti. Obzvlášť, když na nadhazovacím kopci v tu dobu již házel jistý James Labartino. Po šesté směně šel nadhazovat Jiří Marek. Ten sice obdržel tři doběhy, ale i tak zápas skončil v sedmé směně, díky bodovému rozdílu a více jak 10 bodů. Technika si připsala další výhru a také 18 dobrých odpalů.

 

V neděli se Technika na domácím hřišti utkala v rámci druhého kola SABE Českého baseballového poháru s týmem Rakovník Red Crayfish. Hráči, kteří zápas odehráli na nezvyklých postech, na kterých v Extralize nenastupují, utkání zvládli a po výhře 17:3 postoupili do čtvrtfinále, kde se narazí na Kotlářku Praha.

 

 

 

Již tento čtvrtek se Technika představí na Městském baseballovém stadionu proti Drakům Brno.  Zápas začíná v 19:00 hod.

 

V pátek následně Technika přivítá od 17:00 hod. Skokany Olomouc. Se stejným soupeřem se utká i v sobotu od 13:00 hod. a od 16:00 hod.

 

Techniku čeká náročný kolotoč zápasů, kdy během tří dnů odehraje čtyři důležitá utkání. A hned v pondělí odlétá Technika do Holandska, kde ve středu začíná v Rotterdamu Evropský pohár.

zpět nahoru

EXL2020: Arrows Ostrava vs Technika Brno - 12:6

Středeční noční zápas pod ostravskými světly byl napínavý jen do 5.směny. kdy domácí Arrows zatlačili na pálce a vítězství si nechali pro sebe. Více ›››
24.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Nuclears Třebíč - 2:6

Pálkařům Techniky zvlhl střelný prach a hostující Třebíč si odvezla z Kraví hory výhru. Více ›››
21.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Cardion Hroši Brno - 11:7 a 13:15

Brněnská víkendová bitva skončila nerozhodně a Technika si tak připsala sice jen jednu, ale zato již pátou výhru v sezóně. Více ›››
15.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz