VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika poráží Draky i ve druhém zápase

Pouze jeden zápas místo plánovaných dvou odehráli v sobotu tito dva soupeři. Zásluhu na tom mělo špatné počasí a posun začátku zápasu. Po devíti směnách se radovala Technika ze druhé výhry v této sezóně nad Draky a to v poměru 8:4.
Autor článku: Martin Střítecký
12.05.2012
Článek - Muži A - Extraliga

Na začátku zápasu se prosadili Draci proti nadhazovači Jamesu Labartinu pouze metou zdarma pro Briceho a hitem Derhaka. Ostatní pálkaři byli aut. Za Draky nastoupil na nadhazovací kopec Martin Schneider. Po metách zdarma pro Mráze a Labartina a hitu Ougha Technika naplnila všechny mety. Matt Lawmann sebeobětovacím odpalem stahuje první bod zápasu. Další pálkař Jiří Marek následně odpaluje homerun za 3 body a zajišťuje tak vedení týmu z Kraví hory 4:0.V první směně ještě odpaluje Matěj Menšík dvojmetový odpal, ale to již bylo ze snažení Techniky vše. Druhou směnu začali Draci dvojmetovým odpalem Pavla Budského. Na první metu se po čtyřech špatných nadhozech dostal Polanský. Po chybě nadhazovače se oba posouvají do bodovacích pozic bez autu. Ale i z tak výhodné situace odcházejí Draci díky třem autům bez bodu. Třetí směně přináší pro Techniku další bod po homerunu Wayna Ough. Technika zvyšuje na 5:0. Ve čtvrté směně odpaluje jednometový odpal Přemek Chroust. Na první metu se dostal Karel Hrušovský po metě zdarma. Ale obrana Techniky pracuje spolehlivě a ukončuje snažení Draků. Dohrávku čtvrté směny začíná Technika hitem Orálka. Na druhou metu ho posunuje obětovacím odpalem Zelinka. Po chybě zadního pole obsazuje Mráz první metu. Krásný odpal Labartina končí v rukavici Martina Veselého. Wayne Ough odpaluje hit a Technika má opět plné mety a dva auty. Matt Lawmann odpaluje další vydařený odpal, ale bohužel pro Techniku do rukavice Briceho, který ukončuje směnu. Draci se snaží a po homerunu Thomase Briceho snižují v páté směně na 1:5. Zmíněný hráč následně střídá v šesté směně Martina Schneidera na kopci a drží pálkaře Techniky zkrátka. Draci cítí možnost zápas zdramatizovat. Nejdříve dostanou dva pálkaři metu zdarma a následné dobré odpaly Chrousta a Hrušovského znamenají snížení na 3:5 z pohledu Draků. Sedmou směnu začne za Techniku nadhazovat Martin Střítecký. První pálkař Derhak ho uvítá hitem, ale další spoluhráči se k němu nepřidají. Naopak Technika využije chybu obrany Draků a po hitech Kočího a Orálka stahuje další dva body. V osmé směně ještě odpálí Martin Schneider homerun, kterým snížil na 3:7. Technika v dohrávce přidává bod po doběhu Mráze. Tento hráč se postaví na poslední směnu na nadhazovací kopec a tři auty znamenají ukončení zápasu. Technika poráží Draky i ve druhém vzájemném měření sil, tentokrát v poměru 8:3.

 

Druhý zápas byl přeložen. Oba týmy se zatím nenašly vhodný termín pro odehrání tohoto utkání.

zpět nahoru

EXL2020: Arrows Ostrava vs Technika Brno - 12:6

Středeční noční zápas pod ostravskými světly byl napínavý jen do 5.směny. kdy domácí Arrows zatlačili na pálce a vítězství si nechali pro sebe. Více ›››
24.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Nuclears Třebíč - 2:6

Pálkařům Techniky zvlhl střelný prach a hostující Třebíč si odvezla z Kraví hory výhru. Více ›››
21.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Cardion Hroši Brno - 11:7 a 13:15

Brněnská víkendová bitva skončila nerozhodně a Technika si tak připsala sice jen jednu, ale zato již pátou výhru v sezóně. Více ›››
15.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz