VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika na Perfect Game

Kategorie U13 se zúčastnila prestižního turnaje Perfect Game a nevedla si vůbec špatně!
Autor článku: Filip Matějka
03.06.2019
Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

O víkendu naše třináctky odehráli prestižní turnaj Perfect Game, který se konal na Městském baseballovém stadionu a v areálu Hroch. Během čtyř dnů odehráli naši hráči pět kvalitních zápasů a měli tak možnost se pořádně připravit na Český baseballový pohár, který začíná již v pátek. Hráči byli během turnaje i testování, díky čemuž mohou zjistit, jak si stojí v porovnání s ostatními hráči. Díky 4 výhrám z 5 zápasů jsme tak obsadili 3 místo na celém turnaji po výběru české akademie a české reprezentaci

ČR U12-TB 18:0

Rozjezd do turnaje byl z naší strany velmi nepovedený. Soupeř nás v útoku jasně přestřílel a využíval každé naší chybičky. My jsme se dostali pouze jednou na metu a nedokázali jsme na soupeře vyvinout soustavný tlak. Zápas odházeli F. Halámek, K. Honek a K. Feranec.

Ukrajina-TB 1:5

Výborný výkon M. Šenka na nadhazovacím kopci, complete game, 9 strikeoutů, ani jeden obdržený bod (bod padl po chybě pole). Obrana až na drobná zaváhání odehrála dobrý zápas. V první směně jsme šli do vedení po dvoubodovém homerunu P. Skokana. Dále jsme se na pálce spíše trápili, kdy jsme se prali s nadhazovačem soupeře, který byl velmi nepříjemný. Měli jsme také problém se stahováním běžců při obsazených metách. Za zmínku stojí také 2B hit M. Pánka a M. Šenka

 TB-Ambassadors 5:3

Další velmi vyrovnaný zápas, kvalitní 3,33 směny v podání V. Staňka pouze s 3 obdrženými body. Dobře udržený zápas v podání M. Pánka, který za 2,33 směny nedostal ani bod, bohužel v posledních autech za pálkařského stavu musel z kopce, kvůli limitaci nadhozů. P. Skokan i přes ne úplně dobrý výkon zápas po 2 BB zavřel. V poli jsme po dlouhé době – možná i poprvé v sezoně – odehráli zápas bez jediné chyby. Na pálce jsme se opět malinko trápili, kdy jsme dali pouhých 6 hitů, dostali 3 BB a byli 8x strikeout.  Za zmínku stojí 2 hity ze 3 startů z toho jeden double J. Kovaříka a 2 hity ze 3 startů Š. Povolného.

 TB-Academy orange 11:1

Na první pohled jasný zápas byl velmi dlouho vyrovnanou záležitostí. Do 3 směny byl stav 1:1, kdy jsme zvládli přidat 6 bodů a soupeřům tak odskočili. V zápase jsme dali dva homeruny M. Šenk, V. Staněk, měli 11 hitů a soupeře tak nakonec na pálce jasně přehráli. Za zmínku stojí také 4 double (V. Staněk, M. Šenk 2x, F. Halámek). V poli jsme odehráli až do poslední směny opět zápas bez chyby a výborně tak podpořili nadhazovače, kteří odvedli dobrou práci. K. Honek se nějaký čas pral se strikezonou, nakonec však odházel 3 kvalitní směny a obdržel pouze jeden doběh. Dále pak odházel V. Čech 1,66 směny bez obdrženého bodu a rozdal 4 strikeouty. Zápas zavřel Do. Just, který za 1,33 opět nepovolil doběh a stejně jako V. Čech nedostal hit.

 Hroši-TB 15:16

Asi nejdelší, nejzajímavější zápas, co jsme kdy hráli, kdo viděl jistě potvrdí. Zápas jak na horské dráze. Po první směně jsme vedli 3:0, po druhé prohrávali 4:6, po třetí zase vedli 8:7, po čtvrté zase prohrávali 8:9 a dorovnali až v šesté směně na 9:9. Pak přišlo něco, co se jen tak nevidí. První tiebreake 0:0, druhý 6:6 a rozhodl až třetí, kdy jsme dali 1 bod a v obraně udrželi čistý štít.

V útoku jsme soupeře přestříleli soupeře 13:8 na hity. Za zmínku určitě stojí HR P. Skokana na plné mety, Double M. Pánka. Celý zápas jsme však soupeře drželi pod tlakem. V poli jsme měli, dalo by se říct vzhledem k tlaku, který na hráče byl, pouze 4 chyby. Na nadhazovacím kopci, zaznamenal kvalitní start P. Skokan, který si však bilanci malinko zkazil pár metami zdarma. Střídající nadhazovač M. Pánek paradoxně hodil víc směn než startující nadhazovač a vedl si v nich výborně, kdy obdržel pouze 4 body a z toho byl 1 jeho. V závěru prokázal pevné nervy D. Just, který udržel plné mety bez bodu a zápas tak skvěle zavřel. Za zmínku rozhodně stojí 2 zahrané outy na domácí metě, chycené velmi těžké lufty v zadním poli, a hlavně všichni hráči v tomto zápase pracovali jako jeden tým, a i přes některé těžké chvíle spoluhráče vždy podrželi a ukázali, že jsou skvělá parta, která dokáže vyhrávat i ty nejtěžší zápasy.

Poděkování patří všem hráčům, za týmový výkon a také samozřejmě všem rodičům, kteří nám vytvořili výbornou kulisu během zápasů!

Trenérský tým

M+V+D

zpět nahoru

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

Teplárny Brno

Hlavní partner Techniky Brno Více ›››
19.02.2021 - Technika Brno Obecné

Rick Jacques: Naším cílem je vytvořit soutěživou atmosféru

Manažer Techniky Brno, Rick Jacques, nám ve stručnosti představil svoje myšlenky a vize ohledně fungování klubu v nadcházejících měsících. Více ›››
08.11.2020 - Technika Brno Rozhovor
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu. Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 12.4.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz