VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

SUMA open - hořké procitnutí

Když jsme se v zimě přihlašovali na tento turnaj, chovali jsme v koutku duše naději na umístění v horní polovině tabulky. To jsme ještě netušili, že nás před jarem opustí Jenda Menšík a Honza Zeisl.
Autor článku: Martin Střítecký
22.04.2012
Článek - U15 (14 - 15 roků) - Turnaj

Aby toho nebylo málo, hned na jaře s tím seknul Vojta Vičar. Dodnes neznáme důvod ani jednoho, proč tak učinili.

A jelikož ve středu, v předvečer odjezdu na turnaj, probíhali u Šoustarů třídní schůzky, přišli jsme i o něj. 4 hráči základní sestavy, výborní polaři, 2 nadhazovači, 4 paliči základního line - upu. No, dnes už s tím nic neuděláme, sezona běží dál, čeká nás ještě hodně zápasů. Dalibor to s těmi houslemi taky nějak zvládl.

Prvním soupeřem nám byl v Praze tým Vilniusu. Litevci již dlouho objíždějí po Evropě turnaje a stále se lepší. Vzhledem k jejich vzrůstu, jsme věděli, že musíme podat nadprůměrný výkon. To se bohužel nestalo. Smršť chyb v poli zlikvidovala slušně házejícího Kryštofa a průměrný nadhoz se pro nás stal nepřekonatelným, pouze Šimon to jednou stříkl k plotu a bez outu se dostal na 3. metu, kde však také zůstal....0:15! Je to výsledek nekoncentrovanosti, který se stal jako důsledek  předzápasových debat o tom, jak bude večer hrát Kometa, kdo s kým bude spát a jak jsou velcí němečtí američané. Hrůza!

Druhý den, za ranního kuropění, jsme vyrazili na zápas s Israelem, který začínal již v 8.00. Soupeř byl dle našeho názoru hratelný, chtělo to jen sbírat a házet míče, a jejich nezáludné nadhozy dostat do hry. Výkon byl několikanásobně lepší, než s Vilniusem, ale ne dost dobrý na to, abychom Israel ohrozili. Výsledek 4:12 úplně neodráží dění na hřišti, ale nemůžeme říci, že by byl nespravedlivý. 

Hned na to, v 10.00 jsme se postavili London Mets.  Londýňané proti nám postavili leváka a pak praváka, oba hochy tak urostlé, že někteří naši menší hráči měli pocit, že nadhozy padají odněkud z nebe. Obzvlášť komicky vypadal Báďa, který na pálce nepřevyšoval sedícího catchera ani o píď. O to víc pak udivoval svými zákroky v poli. Oba nadhozy ovládaly umění zatáček, které naši debutanti v této kategorii ještě moc neznají. Nejvíce to jistě ocenil Kryštof, který jako 3. strike uviděl točku nejprve od leváka, pak od praváka a hlava se mu asi točí ještě teď. Po nejlepším výkonu ve skupině jsme však prohráli 3:13 a čekal nás ranní zápas s Rakouskem.

Na tento zápas jsme si věřili. Ten však nevyšel Kryštofovi, ani po něm házícímu Adamu Freyovi a tak nejlépe na kopci nakonec dopadl Rakek Burian, řečený Burák. Ale i tak naši nadhozovači obdrželi za mocné podpory pole 10 oběhů. My jsme jich udělali sice 6, ale to za velkého přispění rakouských met zdarma. A tak odcházíme opět poraženi. Poslední zápas se již nehrál, protože francouzský tým nedorazil a jedeme. domů.

I tak si myslím, že turnaj byl přínosem, že hoši viděli na vlastní oči, jak to vypadá, když se hraje baseball, že již dávno pryč jsou žákovské časy a že každá chyba je tvrdě potrestána. Nutno přiznat, že jsme byli asi nejmenší a nejmladší družstvo, což však elementární chyby nikdy neomluví. 

Za upozornění ještě stojí poslední pálkař Londýna, když  proti němu dohazoval Martin Tatar, který mu sahal lehce nad opasek. Londýňanovi nestačil obyčejný homerun, ale napálil to i přes síť, chránící cyklostezku.
Teď nám nezbývá než trénovat, pak trochu víc trénovat a zakončit to tréninkem. A to všech činností, těch elementárních počínaje. Tak snad se nám to podaří......

zpět nahoru

EXLn2020: Technika Brno vs Olympia Blansko - 1:5 a 5:9

I další extraligový soupeř z Blanska byl v boji o udržení v Extralize nad síly mužů Techniky a v tabulce se tak propadli na poslední místo. Více ›››
10.08.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXLn2020: Technika Brno vs Třebíč Nuclears - 0:4 a 13:7

Ve druhém kole nadstavby o Extraligu slavili muži Techniky první vítězství. Dvojzápas s Třebíčskými Nuclears nicméně skončil nerozhodně, jelikož oba týmy vyhráli svá domácí utkání. Více ›››
01.08.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXLn2020: Technika Brno vs SaBaT Praha - 4:7 a 4:6

Zklamání z nevydařeného postupu do Play-Off se projevilo v prvních zápasech nadstavby o Extraligu naplno a muži Techniky prohráli oba zápasy na vlastním hřišti s pražským SaBaTem. Více ›››
25.07.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz