VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Sezóna týmu U10 odstartovala jednoznačně

První hrací víkend byl pro družstvo desítek stoprocentní. Připisují si tři výhry.
Autor článku: Jan Fišer
02.06.2021
Článek - U10 (9 - 10 roků) - Liga

Dlouho očekávaný a odkládaný začátek regionální soutěže JMOP U10 nakonec padl na právě minulý víkend 29. a 30. 5. V sobotu začínaly svou sérii miniturnajů naše „desítky“ na hřišti v Jundrově, kde se postupně střetly s Hrochem Brno, Draky White a Meadow Bulls z Dolních Louček. Přestože jsme se sešli vinou nemocí, zranění i dalších komplikací jen v osmi, hlad po baseballu se ukázal být obrovský.

Hned na úvod jsme se dle očekávání setkali s nejtužším odporem protivníka – domácího Hrocha. Přestože jsme do zápasu vstoupili s vervou a v první směně nadělili soupeři pět bodů, ti nesložili zbraně a postupně náš náskok stahovali. Dlužno přiznat, že zejména díky našim zbytečným pochybením v poli – jakousi „jarní nervozitou“, které jsme u nejlépe bránícího teamu v zemi už téměř odvykli. Do dohrávky jsme tedy vstupovali na pálku s vyrovnaným skóre 9:9. Podařilo se nám sebeobětovacím odpalem posunout běžce do skórovací pozice na 2.metu, ovšem to už byl druhý out. Naštěstí dalšímu pálkaři se podařilo trefit nadhoz přesně a zápas tak skončil walk-off singlem v náš prospěch 10:9.

Do druhého zápasu nám Draci – tentokrát v bílém – velkoryse půjčili hráče, takže náš outfield nebyl tolik prostupný, ale naštěstí se ukázalo, že s palebnou silou soupeře si dokáže poradit víceméně vnitřní pole. Naše baterie ovšem nezahálela, a tak jsme i přes naše další zbytečné errory, dokázali zvítězit 10:4.

Poslední střet nás po půlhodinovém odkladu způsobeném deštěm čekal se soupeřem z Dolních Louček. Z naší strany byl vstup do utkání dost vlažný, zato protivník na nic nečekal a tvrdě útočil. Opět jsme zaznamenali nejednu zbytečnou chybu v obraně, ale nakonec jsme se dokázali vzchopit a obrátit skóre v náš prospěch. I třetí utkání jsme tedy brali vítězství - 8:7 a tím náš desítkový team vstoupil do soutěže bez ztráty bodu.

Nyní team čeká následující víkend ČBP v Třebíči, kde si zkusí zajistit přímý postup na podzimní MČR.

zpět nahoru

Oslabené patnáctky nezvládly dvojzápas proti Nuclears

V pondělí se kategorie U15 postavila proti silnému týmu z Třebíče. Více ›››
21.06.2021 - Technika Brno Článek - U15 (14 - 15 roků) - Liga

Technika U9 s jednou výhrou

V neděli se naše devítky utkaly s "áčkem" a "béčkem" Hrochů. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - U9 (8 - 9 roků) - Liga

Muži Techniky byli v lize stoprocentní

A-tým se o víkendu vydal do Olomouce. Za sebou má tým tři víkendy se slabšími soupeři, kdy nasbíral dvě nečekané prohry. Čekalo nás už jen to silnější z 1.Ligy – počínaje ex-extraligovými Skokany. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - Muži A - Liga
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Sportovní příprava amatérských sportovců organizovaná sportovními svazy POVOLENA za podmínek, že na venkovních sportovištích na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy sportoviště, ve skupinách nejvýše 30 osob na vymezeném sportovišti.

Subjekt organizující sportovní přípravu vede evidenci osob účastnících se sportovní přípravy pro potřeby případného epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví, a to v rozsahu identifikace účastníka (jméno, příjmení) a kontaktní údaje účastníka (nejlépe telefonní číslo) a tuto evidenci uchovává po dobu 30 dnů ode dne konání sportovní přípravy.

Vyjádření NSA zde

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 26.5.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz