VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Patnáctky získaly na MČR 7.místo!

Kluci z kategorie U15 si svými skvělými výkony na kvalifikaci zasloužili vůbec poprvé účast na MČR.
Autor článku: Technika Brno
27.09.2021
Článek - U15 (14 - 15 roků) - Liga

V pátek brzo ráno jsme vyjeli do Prahy, kde nás čekal první zápas proti Hrochům. Kluci nebyli mentálně připraveni a herní výkon tak neodpovídal tomu, na co jsme za poslední měsíc byli zvyklí. Po krátké pauze následoval další zápas proti Kotlářce. Naše silná sestava se prvních několik směn nedokázala prosadit na reprezentačního nadhazovače a do poslední směny jsme tak vstoupili za stavu 4:13 pro Kotlářku. V dohrávce se nám na nového nadhazovače podařilo na dva outy naplnit mety a postupně stáhnout 6 bodů. To bohužel ale na výhru nestačilo a nám tak zbývalo jediné – porazit v sobotu Draky.

Před sobotním zápase proběhlo několik motivačních proslovů a do zápasu jsme tak vstoupili plní energie společně s touhou vyhrát. Kluci předvedli bezpochyby nejlepší výkon, který jsme proti Drakům, kdy předvedli, ale štěstí stálo na straně Draků a my tak prohráváme po walk-off hitu Moravce. Celý tým byl velice zklamaný a smutný, ale za svůj výkon odcházel ze hřiště se vztyčenou hlavou.

Poslední den nás čekal poslední zápas letošní sezóny. Boj o 7. místo na MČR. Pro pět kluků to byl poslední zápas v kategorii U15.

Naším soupeřem byl Blesk Jablonec, se kterým jsme letos už jednou prohráli. Zápas byl vyrovnaný po celou dobu a jelikož se hrálo na 7 směn, nikoliv na čas, zápas byl velmi dlouhý a psychicky náročný. Poslední směnu začínáme na pálce za stavu 4:3 pro Jablonec. Daří se nám naplnit všechny mety a Vojta Čech následně dlouhým odpalem stahuje všechny běžce a po chybě v obraně i sám sebe. Dalšími hity navyšujeme vedení, které jsme v dohrávce udrželi a vítězíme.

Závěr sezóny všem ukázal, čeho je tento tým schopen. Trenéři a rodiče z ostatních týmů nás zahrnovali pochvalami za výkony, které jsme za poslední měsíc předváděli, a to nám potvrdilo, že jsme na dobré cestě.

Za trenérský tým moc děkujeme hráčům, rodičům a fanouškům, kteří nám pomáhali nejen na turnaji ale i v celé sezóně.

Vojta Švábenský

zpět nahoru

Roman Talda byl uveden do Síně slávy českého baseballu

Dlouholetý kapitán Techniky Brno a reprezentace ČR, fenomenální pálkař a polař, byl v rámci slavnostního programu oslav 50.výročí založení klubu Technika Brno uveden do Síně slávy českého baseballu. Více ›››
05.10.2021 - Technika Brno Článek

Technika oslavila 50.výročí založení a ukončila sezonu 2021

Oslavy půlstoleté historie klubu proběhly v sobotu 2.10.2021 na Kraví hoře ve slunečném počasí a za hojné účasti členů, zakladatelů klubu i čestných hostů. Více ›››
04.10.2021 - Radomír Vach Článek

Open MČR U13 „B“

Družstvo Techniky U13 se zúčastnilo otevřeného MČR „B“ ve Frýdku-Místku. Více ›››
21.09.2021 - Technika Brno Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj
Novinky

Zafixujte si ceny ELEKTŘINY a PLYNU. Náš partner TEPLÁRNY BRNO pro Vás otevřel KLIENTSKÉ CENTRUM na adrese Cimburkova 2, poblíž NC Královo Pole. S heslem TECHNIKA získáte výhodné ceny. Otevřeno Po-Ne / 9:00-17:00 hod

19.10.2021 15:01 - Technika Brno

Odkaz do klubového systému pro členy (hráče i rodiče) najdete zde: Přihlášení do KIS

04.10.2021 23:10 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2022
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz