VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Muži podlehli Tempu 0:3 na zápasy

Po světlé extraligové sobotě přišla bohužel černá neděle.
Autor článku: Filip Matějka
30.04.2019
Článek - Muži A - Extraliga

Technika o uplynulém víkendu hostila zápasovou sérii s Tempem. První dvě utkání borcům z Kraví hory jen těsně utekla, třetí zápas pak ukázal jasnou dominanci pražského celku a tudíž Technika tak ze vzájemné série odchází bez výhry.


Technika Brno vs Tempo Praha - 2:3

Tempo postavilo na kopec Marka Minaříka, který i s občasnými výkyvy, 8 BB, předváděl dominantní výkon - 6 odházených směn, 1 H, 2 R, 6 SO a k ničemu nás nepustil. Ofenzivní práce byla z naší strany skromná, pouze jediný sporný hit za celý zápas. Prosazovali jsme se hlavně skrz chyby domácího týmu. Naopak pálkaři Tempa tlačili směnu za směnou – celkově 13 H za zápas. Ovšem defenziva tentokrát fungovala téměř bezchybně. V obraně jsme podali koncentrovaný výkon, který nám umožnil držet se dlouhou dobu v zápase a hrát “vyrovnaný” zápas s pražským celkem. Kaito Seko odházel 6 směn s 10 H, které rozprostřel tak, že za dobu svého působení na kopci obdržel pouze 2 doběhy. Zápas dohazoval Michihiro Koizumi. Navázal na výkon svého spoluhráče a za 2 směny umožnil 3 H a 1 R. Tempo v závěru zápasu postavila na kopec Davida Nevěřila, který se prezentoval bezchybným výkonem - 0 H, 0 R, 3 SO a tento hráč také rozhodl o konečném výsledku utkání. V dohrávce 9. směny odpálil daleký hit a stáhl tak vítězný doběh. My jsme navíc přišli o CF Richarda Sázavského, který při snaze o záchranu utkání nešťastně narazil hlavou do plotu a utrpěl zlomeninu lícní kosti.

 

Technika Brno vs Tempo Praha - 6:7

Startující nadhazovač Tempa Jhai Anderson odházel v druhé sobotním utkání 7 směn. Dle statistik zaznamenal 4 H, 6R, 4 BB, 3 SO. Na kopci ale působil nejistě, pral se se strikezónou, nabídl nám mnoho situací, kdy jsme z darovaných skórovacích pozic mohli vytěžit větší množství doběhů a soupeře tak dostat pod tlak. Namísto toho jsme Tempo nechávali na dostřel. Ač jsme po většinu zápasu vedli, pražský tým nám opět ukazoval, co je naší slabinou - 12 H oproti našim 5 H. Za zmínku stojí pálkařské výkony Filipa Matějky, který jediný z brněnského celku zářil - 2 H ze 4 AB, dle statistik 1 R, 1 RBI, ale kdo byl na zápase ví, že se podílel na většině doběhů Techniky. Naštěstí jsme se mohli opřít alespoň o zkušeného Michala Kočího, který za 5 směn povolil 7 H, ale opět rozprostřených mezi směny, takže obdržel 3 R. Střídající Daniel Feliz Matos ze začátku působil dominantně a soupeři nic zásadního nedovolil. Tempo postavilo na kopec Davida Vohánku, který za 2 směny povoli 1 H, 0 R a poskytl potřebnou oporu svému týmu. V posdlení směně Daniel Feliz Matos na pár chvil ztrácí koncentraci a my se opět ocitáme v nevýhodné pozici – plné mety, 0 outů. Toho zužitkovali pálkaři Tempa, kdy David Nevěřil nejprve dvoumetovým odpalem na střídajícího nadhazovače Martina Stříteckého stáhl skóre zápasu na 6:5 a Marek Minařík o pár chvil později rozhodl o konečném výsledku 6:7 dvoubodovým HR.

 

Technika Brno vs Tempo Praha – 1:21

Těžko hledat slova k nedělnímu zápasu. Kolaps ze strany nadhazovačů, neschopnost reakce pálkařů na nepříjemnou situaci. Obrana, která se k ničemu zásadnímu nedostala – snad jen stabilní výkony Ryana Berga na spojce a krásný zákrok Olivera Sázavského jsou dvě pozitivní body celého nedělního odpoledne. Zápas připomínal předsezonní přípravné utkání extraligového týmu a týmu ze spodní části tabulky Českomoravské ligy. Tempo k ofenzivě přistoupilo jak k BP, nadhazovač, Jake Rabinowitz s přehledem dirigoval z nadhazovacího kopce a defenzíva se každým zákrokem zpevňovala. Nás výkon nebyl hoden extraligy. Doufejme, že to bylo naposledy, kdy se zlý sen přenesl do reality. Na místě je pouze omluva pro všechny, kteří si přišli zpříjemnit krásné nedělní odpoledne a museli přihlížet hororu na Kraví hoře.

zpět nahoru

Naše U13 vybojovali na MČR"B" třetí místo

O víkendu se na Kraví hoře konalo MČR"B" v kategorii U13. Odehrálo se spousta krásných a vyrovnaných zápasů, pro většinu týmu posledních v letošní sezóně. Více ›››
21.09.2020 - Radomír Vach Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

EXLn2020: Technika Brno vs Blesk Jablonec - 14:3 a 3:13

Udržení v Extralize neměli už muži ve svých rukou a poslední zápasy rozhodly o nečekaném sestupu. Více ›››
14.09.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXLn2020: Technika Brno vs Pelikans Bučovice - 9:5 a 8:7

O víkendu se muži Techniky střetli v nadstavbě o extraligu s týmem Bučovic a odvezli si dvě vítězství. Více ›››
07.09.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz