VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

JExl odstartovala

První zápasy juniorské extraligy na Kraví hoře představili největšího favorita soutěže Eagles Praha.V chladném nedělním odpoledni si hosté odvezli z KH dvě vítězství.
Autor článku: Martin Střítecký
21.04.2012
Článek - - Extraliga

Technika  0 1 0 0 0 0 0 0 2   3
Eagles      1 0 0 0 3 1 1 0 0   6

Již první pálkař Eagles Herold opřel míč do zadního plotu a následně jej vybídl Maťko (hostující do Eagles z Roudnice) k prvnímu bodu. Na kopci startoval za Techniku Matěj Brabec a za Eagles Martin Schmidt a oba borci své soupeře k ničemu moc nepustili. Matěj byl o jeden SO lepší (5/4), nicméně vcelku běžná chyba Tomáše Nováka,spolu s jedním BB připravila pro Eagles nečekanou bodovou úrodu. Zasloužil se o ni opět ostrostřelec Maťko, tentokrá HR. Eagles získali uklidňující náskok a Matěj pokaženou ERA. V šesté a sedmé směně přidává soupeř po bodu a současně obě družstva na začátku sedmé směny mění nadhazovače. Technika na kopec posílá loňského medailistu ME Marka Grána a Eagles Bártu. Mára je nekompromisní a přes zimní tréninkový výpadek nedovolil soupeři ani jeden bod. To Bárta Technice  chutnal víc a v deváté směně získáváme po 3 metovém odpalu extraligáče Orálka 2 body. Následně mohlo být bodů i více, ale Matěj Menšík neprostřelil první metu (zase Maťko) a zápas skončil.

Technika  0 1 0 0 0    1   zápas ukončen pro tmu
Eagles      0 3 0 1 1    5

Druhý zápas se velmi podobal prvnímu a v podstatě jej rozhodla jedna 3 bodová směna-tentokrát druhá. Soupeř po E Menšíka a Kováře 3x skoroval. Mára na kopci opět držel soupeře u zdi, ale nestačilo to. Odházel velmi dobře své tři směny a místo na kopci popustil Tomáši Hynkovi za stavu 1:3. Tomáš začal dobře, 6-3 a K,ale1B+BB+znovu 1B znamenalo 4. bod soupeře, ke kterému v 5. směně přidal skorující Maťko (kdo jiný, zase Maťko) bod pátý a poslední. Technika již dále vyšla bodově naprázdni, i když 4. směna s plnými metami na dva auty mohla být výživná. Muž činu Ríša Sázavský ale vypadl SO.
RBI-Brabec, Orálek, Hynek-1

Pozitiva
 - velmi dobrý výkon všech nadhazovačů, vynikající představení Honzy Orálka a Kuby Žáka na pálce, neprůstřelný Matěj Menšík na spojce, Ondra Nečas groundbally donutil soupeře k 2E, Kuba Žák odchytil hráče v zeleném  Kocura potupným způsobem na první metě
, po dlouhé zimní pauze se na hřišti a v tréninku pomalu dostáváme do tempa

Negativa - slabší pálkařský příspěvek osvěčených ranařů (Regner, Hynek, Menšík, Sázavský-ten ale zraněn-palec), chyby v obraně při jednoduchých míčích (Novák, Kovář), nové zranění Lukáše Holuba a hlavně neomluvená absence dvou "posilových" hráčů z kadetů (Zouhar,Trávník), kteří mohli v předstihu nakouknout do podstatně vyšší ligy.

Děkujeme našim fanouškům za podporu a 1. května na DH s Kotlářkou nashle.

zpět nahoru

Oslabené patnáctky nezvládly dvojzápas proti Nuclears

V pondělí se kategorie U15 postavila proti silnému týmu z Třebíče. Více ›››
21.06.2021 - Technika Brno Článek - U15 (14 - 15 roků) - Liga

Technika U9 s jednou výhrou

V neděli se naše devítky utkaly s "áčkem" a "béčkem" Hrochů. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - U9 (8 - 9 roků) - Liga

Muži Techniky byli v lize stoprocentní

A-tým se o víkendu vydal do Olomouce. Za sebou má tým tři víkendy se slabšími soupeři, kdy nasbíral dvě nečekané prohry. Čekalo nás už jen to silnější z 1.Ligy – počínaje ex-extraligovými Skokany. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - Muži A - Liga
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Sportovní příprava amatérských sportovců organizovaná sportovními svazy POVOLENA za podmínek, že na venkovních sportovištích na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy sportoviště, ve skupinách nejvýše 30 osob na vymezeném sportovišti.

Subjekt organizující sportovní přípravu vede evidenci osob účastnících se sportovní přípravy pro potřeby případného epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví, a to v rozsahu identifikace účastníka (jméno, příjmení) a kontaktní údaje účastníka (nejlépe telefonní číslo) a tuto evidenci uchovává po dobu 30 dnů ode dne konání sportovní přípravy.

Vyjádření NSA zde

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 26.5.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz