VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Hráči Techniky v reprezentačním dresu ČR

Minulý týden odcestovala seniorská baseballová reprezentace ČR na Spring Training do italského města Parma. Mezi 24 hráči ve výběru reprezentačního trenéra Andyho Berglunda byl také Martin Střítecký a Jakub Toufar.
Autor článku: Martin Střítecký
20.03.2012
Článek - Muži A - Turnaj

Tým vyrazil z Brna v pondělí 12. března ve večerních hodinách. Do Parmy dorazil v úterý dopoledne. Hned odpoledne se uskutečnil první krátký trénink. Ve středu se trénovalo dvoufázově. Dopoledne a odpoledne. Díky krásnému jarnímu počasí a teplotám nad 20C všichni hráči naplno využívali první trénink mimo prostor tělocvičen a jejich nadšení z pobytu venku bylo patrné.  Ve čtvrtek se trénovalo jen dopoledne a podvečer již čekal reprezentaci první zápas v letošním roce. Tým Collecchia reprezentace jasně porazila. Za zmínku z tohoto zápasu stojí daleký homerun Matěje Hejmy a také kompletní výpadek elektrické energie v šesté směně, kdy se celý stadion ponořil do hluboké tmy.

 

V pátek nás čekal ale složitější soupeř a to loňský nejlepší evropský klubový tým - Parma. Kromě jedné, z pohledu obrany, nevydařené směny, byl zápas velice vyrovnaná. V závěru zápasu se ale přeci jen raduje domácí tým, který nás poráží 2-4.

V sobotním zápase vysoko porážíme i díky excelentnímu výkonu Pavla Budského na pálce (1x homerun, 2x 2B odpal) italský tým Colorna.

Poslední zápas jsme odehráli opět v Parmě, proti místní rezervě a reprezentace ČR si připisuje další letošní výhru.

 

Celková bilance 3 výhry a jedna prohra na začátku sezóny je velice pozitivní.  Tým složený jak ze zkušených hráčů, kteří odehráli již několik evropských šampionátů, je vhodně doplněn mladými talentovanými hráči. Navíc se akce neúčastnila celá řada hráčů, kteří působí v zahraničních soutěžích po celém světě. Atmosféra v týmu je skvělá, a pokud tahle nálada vydrží, věřím v nejlepší umístění reprezentačního týmu na ME.

 

A jak se vedlo hráčům Techniky Brno?

Martin Střítecký odházel celek 4 směny (2 směny proti Collecchia, 2 směny proti Parmě „B“), povolil soupeři 3 dobré odpaly, umožnil 1 doběh a 4 pálkaři vyautoval sám, po třech dobrých nadhozech.

Jakub Toufar odházel 3 směny proti nejsilnějšímu soupeři a to Parmě. Ta se prosadila 3 hity a vytěžila z toho jeden doběh. Neumožnil ani jedno metru zdarma ani trefení. Naopak si připsal 3 strikeouty.

 

„Soustředění bylo naprosto super. Strašně jsme se všichni po dlouhé zimě těšili ven na hřiště. Počasí bylo ideální, hřiště skvěle připraveno, v hotelu fantastické strava. Proto jsme mohli naplno trénovat. Myslím, že jsme zde zanechali dobrý dojem a to jsme teprve na začátku dlouhé cesty, která má jasný cíl a to medaili z mistrovství Evropy“. Hodnotí soustředění Jakub Toufar.

zpět nahoru

EXL2020: Arrows Ostrava vs Technika Brno - 12:6

Středeční noční zápas pod ostravskými světly byl napínavý jen do 5.směny. kdy domácí Arrows zatlačili na pálce a vítězství si nechali pro sebe. Více ›››
24.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Nuclears Třebíč - 2:6

Pálkařům Techniky zvlhl střelný prach a hostující Třebíč si odvezla z Kraví hory výhru. Více ›››
21.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXL2020: Technika Brno vs Cardion Hroši Brno - 11:7 a 13:15

Brněnská víkendová bitva skončila nerozhodně a Technika si tak připsala sice jen jednu, ale zato již pátou výhru v sezóně. Více ›››
15.06.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz