VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

FIRSTCUP 2019 na obzoru

Osmičky propluly kvalifikací úspěšně
Autor článku: Jan Fišer
25.05.2019
Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj

Na kvalifikaci do Blanska minulou sobotu jsme jeli s jasným cílem; postoupit na červnový turnaj FirstCup 2019 – největší událost roku v naší věkové kategorii. A rovnou říkám, že s neúspěchem jsme rozhodně nepočítali. Nejkratší cestou bylo vyhrát všechny tři zápasy skupiny a z prvního místa postoupit rovnou, tím si ušetřit boje o čtvrtou postupovou příčku. Nebylo nám tak dáno.

Po úvodním utkání s Pipas Brno, které jsme poměrně jednoznačně přehráli 18:7 nás totiž čekal kvalitní tradiční soupeř v černém – Draci. Byl to velice vyrovnaný boj, se spoustou krásně zahraných situací, několikrát čistá obrana na obou stranách, to není v této kategorii běžné. Nakonec nás však nepovedená pálka v závěrečných směnách stála vítězství a podléháme 4:9. Dlužno dodat, že to částečně byla trenérská chyba a už ji neuděláme. Poté bylo tedy jasné, že o postup budeme muset sehrát další dva souboje navíc. V poledne plníme povinné vítězství nad o rok mladšími Nuclears Třebíč, abychom se po obědě utkali s jejich starším a zkušenějším teamem. Naštěstí i ty přehráváme překvapivě snadno 17:5 a čeká nás poslední překážka- Ježci z Jihlavy.

Nedávná vzpomínka na vzájemné zápasy z přeboru, kdy jsme Ježky snadno porazili dvakrát na vlastním fieldu se však ukáže zavádějící, soupeř schopně pálí do naší obrany, která již není zdaleka tak koncentrovaná a mnohokrát chybujeme. Naštěstí však ani naše baterie nezahálí a téměř každý pálkař se dostává na metu a často i díky agresivnímu baserunningu dobíhá pro bod. Nakonec je tedy naše vůle k vítězství větší, a ačkoliv to rozhodně nebylo lacino, vyhráváme 10:8.

I když ke konci byla vidět únava (hlavně na trenérech), přesto jsme vlastně byli nakonec rádi za dva zápasy navíc.

Během turnaje jsme absolvovali dovednostní soutěž Masters, kdy naši borci obsadili v hodu a odpalu šesté a v běhu dokonce s rekordním časem Robina Friedmanna první místo. Jako team jsme celkově skončili čtvrtí a ze stejné pozice s bilancí W 4/5 postupujeme na FIRSTCUP 2019 a nemůžeme se dočkat dalších bojů na hřištích snů.

zpět nahoru

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

Teplárny Brno

Hlavní partner Techniky Brno Více ›››
19.02.2021 - Technika Brno Obecné

Rick Jacques: Naším cílem je vytvořit soutěživou atmosféru

Manažer Techniky Brno, Rick Jacques, nám ve stručnosti představil svoje myšlenky a vize ohledně fungování klubu v nadcházejících měsících. Více ›››
08.11.2020 - Technika Brno Rozhovor
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu. Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 12.4.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz