VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

FIRSTCUP 2019 na obzoru

Osmičky propluly kvalifikací úspěšně
Autor článku: Jan Fišer
25.05.2019
Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj

Na kvalifikaci do Blanska minulou sobotu jsme jeli s jasným cílem; postoupit na červnový turnaj FirstCup 2019 – největší událost roku v naší věkové kategorii. A rovnou říkám, že s neúspěchem jsme rozhodně nepočítali. Nejkratší cestou bylo vyhrát všechny tři zápasy skupiny a z prvního místa postoupit rovnou, tím si ušetřit boje o čtvrtou postupovou příčku. Nebylo nám tak dáno.

Po úvodním utkání s Pipas Brno, které jsme poměrně jednoznačně přehráli 18:7 nás totiž čekal kvalitní tradiční soupeř v černém – Draci. Byl to velice vyrovnaný boj, se spoustou krásně zahraných situací, několikrát čistá obrana na obou stranách, to není v této kategorii běžné. Nakonec nás však nepovedená pálka v závěrečných směnách stála vítězství a podléháme 4:9. Dlužno dodat, že to částečně byla trenérská chyba a už ji neuděláme. Poté bylo tedy jasné, že o postup budeme muset sehrát další dva souboje navíc. V poledne plníme povinné vítězství nad o rok mladšími Nuclears Třebíč, abychom se po obědě utkali s jejich starším a zkušenějším teamem. Naštěstí i ty přehráváme překvapivě snadno 17:5 a čeká nás poslední překážka- Ježci z Jihlavy.

Nedávná vzpomínka na vzájemné zápasy z přeboru, kdy jsme Ježky snadno porazili dvakrát na vlastním fieldu se však ukáže zavádějící, soupeř schopně pálí do naší obrany, která již není zdaleka tak koncentrovaná a mnohokrát chybujeme. Naštěstí však ani naše baterie nezahálí a téměř každý pálkař se dostává na metu a často i díky agresivnímu baserunningu dobíhá pro bod. Nakonec je tedy naše vůle k vítězství větší, a ačkoliv to rozhodně nebylo lacino, vyhráváme 10:8.

I když ke konci byla vidět únava (hlavně na trenérech), přesto jsme vlastně byli nakonec rádi za dva zápasy navíc.

Během turnaje jsme absolvovali dovednostní soutěž Masters, kdy naši borci obsadili v hodu a odpalu šesté a v běhu dokonce s rekordním časem Robina Friedmanna první místo. Jako team jsme celkově skončili čtvrtí a ze stejné pozice s bilancí W 4/5 postupujeme na FIRSTCUP 2019 a nemůžeme se dočkat dalších bojů na hřištích snů.

zpět nahoru

Naše U13 vybojovali na MČR"B" třetí místo

O víkendu se na Kraví hoře konalo MČR"B" v kategorii U13. Odehrálo se spousta krásných a vyrovnaných zápasů, pro většinu týmu posledních v letošní sezóně. Více ›››
21.09.2020 - Radomír Vach Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

EXLn2020: Technika Brno vs Blesk Jablonec - 14:3 a 3:13

Udržení v Extralize neměli už muži ve svých rukou a poslední zápasy rozhodly o nečekaném sestupu. Více ›››
14.09.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

EXLn2020: Technika Brno vs Pelikans Bučovice - 9:5 a 8:7

O víkendu se muži Techniky střetli v nadstavbě o extraligu s týmem Bučovic a odvezli si dvě vítězství. Více ›››
07.09.2020 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2020
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz