VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

EXL2020: Technika Brno vs Draci Brno - 4:3 a 0:5

Jedna výhra nad Draky mužům na postup do nadstavby o titul nestačila.
Autor článku: Radomír Vach
12.07.2020
Článek - Muži A - Extraliga

V pátek večer nastoupili naši muži v posledním víkendu Extraligy s vírou na postup do nadstavby o titul, což by byl splněný cíl pro letošní sezónu. Proti nim stál soupeř z nějtěžších, mnohonásobní šapmpioni Draci Brno. Ti také na domácím stadionu v Komárově začali zápas lépe a v prní směně získali 2 body. Pálkaři Techniky se ale nenechali zahanbit na a v následujícím inningu otočili skóre na 3:2 díky trojmetovému odpalu Michala Klimeše. Výborný zápas pokračoval ve vyrovnaném duzchu a Draci dokázali srovnat stav v páté směně. Rozhodující moment přišel v osmém inningu, kdy na krátký sebeobětovací odpal dokázal překvapit obranu domácích skvělým během Matěj Menšík a získal rozhodující čtvrtý bod. Na kopci ukončil všechny snahy domácích Draků o vyrovnání Martin Střítecký několika velmi povedenými zákroky. Naděje na postup do Play-Off tak byla opět zřetelnější.

Statistika utkání...

 

V sobotu se měl odehrát poslední rozhodující duel, ale byl pro nepřízen počasí odložen na nedělní odpoledne. V 16 hodin odstartoval boj o postup na kopci Michal kočí, před neuvěřitelnou kulisou 200 diváků. Za Draky nastoupil Ondřej Furko. Souboj nadhazovačů byl dlouho vyrovnaný a oba drželi pálkaře až do šesté směny téměř bez hitu. Pak se povedlo Martinu Schneiderovi trefit těsně za pravý homerunový plot a díky dvěma běžcům na metách, získal pro Draky vedení 3:0. I přes veškerou snahu se pálkaři Techniky nedostali do většího tlaku a nakonec podlehli 5:0. Díky výhrám Hrochů nad Blanskem a Tempa Praha nad Eagles Praha se naši chlapci opět do bojů o titul nedostali a skončili těsně za branami postupu.

Statistika utkání...

zpět nahoru

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga

Teplárny Brno

Hlavní partner Techniky Brno Více ›››
19.02.2021 - Technika Brno Obecné

Rick Jacques: Naším cílem je vytvořit soutěživou atmosféru

Manažer Techniky Brno, Rick Jacques, nám ve stručnosti představil svoje myšlenky a vize ohledně fungování klubu v nadcházejících měsících. Více ›››
08.11.2020 - Technika Brno Rozhovor
Novinky

Amatérský sport je nadále zakázaný, nedošlo k žádné změně!
Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.
Covid - Výkladového stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 16.2.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz