VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Desítky čtvrté na ČBP 2021

Navzdory oslabení naše družstvo desetiletých dokráčelo do semifinále.
Autor článku: Jan Fišer
08.06.2021
Článek - U10 (9 - 10 roků) - Český pohár

Na letošní moravskou mutaci Českého baseballového poháru do Třebíče jsme s týmem U10 odjížděli s vědomím značného oslabení – chybějícími třemi hráči základu a další dobrou polovinou po týdenní prodělané nemoci. Přesto jsme do jediného zápasu ve skupině s Hippos nastoupili s vervou a soupeře hned v prvních směnách ochromili útokem vždy s plným pětibodovým ziskem. Zápas byl na plných 7 směn a soupeř se na nás sice postupně dotahoval, ale naše obrana byla kvalitní a na pálce jsme také trpělivě zvyšovali náskok a skóre si už pohlídali do konce; 15:8.

Na dobré vlně jsme naštěstí vytrvali i po návštěvě nedalekého vysoko kalorického fastfoodu a v následujícím čtvrtfinále výsledek téměř zkopírovali s Meadow Bulls 14:8 v náš prospěch, a to ve velmi dobrém rozmaru; byly k vidění extra-plays v poli, nebo třeba čtyřbodový inside-the-park  homerun :). První den jsme si tak zajistili postup do semifinále.

Jak se ukázalo druhý hrací den v neděli, tím jsme letos na poháru narazili na strop svých možností. Semifinále s Blanskem jsme sice, dle našeho zvyku, rozehráli dobře a po tři směny drželi několikabodové vedení, následovalo však soupeřovo vzepětí na pálce a bodový obrat. V předposlední směně jsme stále byli na dostřel a měli naplněné mety, tentokrát však, s dvěma outy na kontě, následný dlouhý odpal nebyl trefen ideálně a zachycením v zadním poli naše naděje pohasly.

Do finále tedy postoupili blanenští a my jsme se utkali o třetí místo s Draky. Těm jsme poměrně zdatně sekundovali v obranné části hry, avšak naše pálkařské lineupy srovnatelné nebyly a soupeř nás z našeho pohledu přestřílel.

Pro letošek jsme tedy spokojeni se čtvrtou pohárovou pozicí.

zpět nahoru

Oslabené patnáctky nezvládly dvojzápas proti Nuclears

V pondělí se kategorie U15 postavila proti silnému týmu z Třebíče. Více ›››
21.06.2021 - Technika Brno Článek - U15 (14 - 15 roků) - Liga

Technika U9 s jednou výhrou

V neděli se naše devítky utkaly s "áčkem" a "béčkem" Hrochů. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - U9 (8 - 9 roků) - Liga

Muži Techniky byli v lize stoprocentní

A-tým se o víkendu vydal do Olomouce. Za sebou má tým tři víkendy se slabšími soupeři, kdy nasbíral dvě nečekané prohry. Čekalo nás už jen to silnější z 1.Ligy – počínaje ex-extraligovými Skokany. Více ›››
14.06.2021 - Technika Brno Článek - Muži A - Liga
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Sportovní příprava amatérských sportovců organizovaná sportovními svazy POVOLENA za podmínek, že na venkovních sportovištích na 1 sportujícího připadá alespoň 15 m2 plochy sportoviště, ve skupinách nejvýše 30 osob na vymezeném sportovišti.

Subjekt organizující sportovní přípravu vede evidenci osob účastnících se sportovní přípravy pro potřeby případného epidemiologického šetření orgánů ochrany veřejného zdraví, a to v rozsahu identifikace účastníka (jméno, příjmení) a kontaktní údaje účastníka (nejlépe telefonní číslo) a tuto evidenci uchovává po dobu 30 dnů ode dne konání sportovní přípravy.

Vyjádření NSA zde

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 26.5.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz