VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Daniel Mráz válí v Austrálii

Daniel Mráz, špičkový nadhazovač a hráč zadního pole Techniky Brno a reprezentace ČR, tráví letošní zimu u protinožců. Po slavném vítězství Techniky Brno nad Draky Brno v loňském finále Extraligy, odjel se spoluhráčem Stevem Chembersem do Austrálie, do města ...
Autor článku: Martin Střítecký
27.02.2012
Rozhovor - Muži A - Extraliga

Ahoj Dane, od října jsi v Austrálii, kam jsi odjel se Stevem Chembersem. Řekni nám, kde bydlíš a kde hraješ baseball.

Hraju a bydlím ve městě Gold Coast, náš tým se jmenuje Surfers Paradise-tak se jmenuje i čtvrť kde bydlí a mám to asi 5 minut autem od baráku. Stránky klubu jsou: http://www.surfersbaseball.com/home.html

 

Zajímalo by mě, jaká je úroveň ligy, jací jsou zde hráči?

Úroveň ligy, no řekl bych, že je to jak u nás, jsou tu dobrý týmy, ale i špatný.  Ale teď když skončila ABL (australská baseballová liga). To je profesionální soutěž, která se hraje jen 3 měsíce a je tam jen 6 týmů-Adelaide Bite, Brisbane Bandits, Sydney Blue sox, Canberra Cavalry, Melbourne Aces a Perth Heat..ti vyhráli loni to byl v sestavě i Trevor a letos obhájili. Tady je úroveň hodně dobrá, ale jak vidíš, že složení je z celé Austrálie, tak je tato soutěž hodně náročná na finance, proto je také z části sponzorována MLB.  A většinou každý tým má aspoň jednoho, dva hráče, co jsou na aktivní čtyřiceti jmenné soupisce MLB týmu a pak spoustu hráčů co působí v nižších ligách v Americe. Nicméně po skončení této soutěže se všichni hráči vrátili do svých klubů, čím se zvedla kvalita a tím myslím o hodně. Ale pořád si myslím, že Technika by tu hrála na špici.

 

Jak se daří týmu a kdy končí sezóna?

No chybí ještě 2 zápasy do konce základní části a jsme první a už nemůžeme skončit hůř. Takže do play off půjdeme z prvního místa.  Hrací dny jsou tu pátek a neděle a stejně tak tomu bude i v play off. Jediná vada na kráse je, že se hraje best of 3. Historický úspěchy moc neznám. Vím, že mi kluci říkali, že v minulosti titul vyhráli, dokonce i několikrát v řadě, ale poslední tři roky vyšli na prázdno, takže doufáme všichni ve vítězství.

 

A důležitá otázka, jak se tobě daří?

Když jsem přijel, tak mě ještě trápilo rameno, takže jsem nadhazování vynechal a hrál jen v poli. Hraju na nezvyklé pozici pravého pole, ale už jsem si zvykl.  Hned jak rameno začalo být dobrý, domluvili jsme se s trenérem, že budu chodit zavírat zápasy z pole, abych mohl pálit. Ale mám odházené jen 4 směny.  Nadhazovačů máme dost a na každý zápas jsou připraveni dva  a málo kdy je stav zápasu takový, že je nutný střídat. Takže hraji zadní pole a snažím se pomoct na pálce. Současný statistiky jsou tady: http://www.surfersbaseball.com/files/teamcume.htm

 

Takže všechny zranění jsou pryč a jsou v pořádku?

No jinak zranění, všechny baseballový jsem vyléčil, ale asi po měsíci co jsem byl tady (vzhledem k tomu, že nebylo moc co dělat), tak jsem chodil každý den běhat a začala mě dost bolet achillovka na levé noze.

 

 

 

Dokonce to bolelo tak, že jsem na ni nemohl ani šlápnout. No ale zdá se, že už se to lepší…jde to pomalu, protože jsem neměl žádný klidový režim, pořád to cítím, ale je to o hodně lepší.

 

A co děláš, když nehraješ baseball?

Denní program…to záleží, když jsem měl práci, tak to bylo ráno do práce odpoledne domů a většinou jsem byl tak utahaný, že na nic už čas nezbylo.  Každý den vypadá trochu jinak, ale většinou je výběr z následujících možností. Když se ráno vzbudím brzo, tak se jdu proběhnout na pláž a spojím to s koupáním, snídaně pak zevluju doma, protože přes poledne jít na pláž je naprostá sebevražda. Dám si oběd, buď doma, nebo někam zajedu. Když je hezky tak odpoledne jdu na chvíli na pláž, ale musí být hezky a dobrý vlny, jinak je to tam nuda. A po pláži končí legrace. Snažím se cvičit a běhat a dělat různý cviky, abych byl ve formě. A večer po večeři už většinou zasednu k počítači a jsem ve spojení s ČR, koukání na telku nebo hraní her na PS a Xbox.

 

A kde bydlíš?

Bydlím se Stevem u jeho rodičů, mají krásný dům hned u řeky a asi 15 minut pěšky od pláže. 

 

Nebylo ti smutno na vánoce na druhé straně zeměkoule?

Vánoce byly trochu jiný než na co jsem zvyklý, ale nedělal jsem si z toho velkou hlavu. Věděl jsem, že dva dny po nich za mnou přijedou na návštěvu moje sestra Veronika v doprovodu i s mojí přítelkyní Marcelou. Takže jsem se spíš nemohl dočkat, až přijedou. Ale bylo to příjemný být jen v kraťasech a v tričku rozbalovat dárky. Jediný co bych si nezvykl je čekat na dárky až do rána 25. Prosince.

 

Měl jsi možnost setkal se s bývalými hráči Techniky Brno (Ryan Berg, Ryan Murphy, Mathew Lawmann, Caughey Trevor, Cunningham Blake, Bumpstead Cain)?

Bohužel jsem neměl moc možnost cestovat.  Hlavní důvod byl, že jsem měl málo práce a tudíž nedostatek peněz. Ale jsem v kontaktu s většinou z nich. Jediný s kým jsem se tady potkal, byl Matt Lawmann, který přijel na silvestra pařit do Gold Coast J.

 

A poslední otázka, která určitě zajímá všechny fanoušky a fanynky - kdy se vracíš zpět do ČR?

To je věc, na kterou zatím neznám odpověď. Letenku mám na 26. dubna, ale jelikož tu bude sezona končit už za měsíc, tak se snažím si změnit let a vrátit se o něco dřív. Ale kdy to bude přesně zatím nevím.

 

Díky moc za rozhovor a těšíme se na tebe a ne tvé výkony v dresu Techniky Brno!

zpět nahoru

Baseball Czech On Deck - Matěj Brabec a Matěj Menšík

Trenérská dvojice a "veteráni" A-týmu Techniky Brno, Matěj Brabec a Matěj Menšík, si sedli za mikrofon a s moderátorem Martinem Clausem probrali vše podstatné, co se během jejich hráčské kariéry na událo. Více ›››
21.04.2021 - Technika Brno Rozhovor - Muži A - Liga

Baseballová sezóna se blíží

Podle nejnovějších informací by měla 1. Liga mužů začít 15.5. nebo 29.5.2021 Více ›››
21.04.2021 - Technika Brno Článek - Muži A - Liga

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu. Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 3.5.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz