VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Baseballisté Techniky Brno zahájili zimní přípravu

Přípravu na velice důležitou sezónu zahájili brněnští baseballisté Techniky. Po loňské veleúspěšné sezóně, kdy po šestnácti letech vybojovali titul mistra české extraligy, si zajistili účast v Poháru mistrů evropských zemí.
Autor článku: Martin Střítecký
09.02.2012
Článek - Muži A - Extraliga

Rok 2011 byl pro Techniku Brno opravdu mimořádný. Baseballový a softbalový klub oslavil pod vedením prezidenta Rudolfa Drnce již 40 let od svého založení. Všichni bývalý i současní hráči a hráčky tak mohli hrdě sledovat úspěchy mladých hráčů, kteří dělají jménu Technika Brno velkou čest.

Kromě ocenění brněnských novinářů za celoživotní přínos sportu v podobě Lva Vašíčka, potěšili Rudolfa Drnce hlavně jeho svěřenci v mužském A týmu, kteří dokázali po šestnácti letech vyhrát českou baseballovou extraligu a uzmout tak pohár pro mistra konkurenčním Drakům. Technika Brno se velice dobře umístila i v anketě Nejlepších sportovních kolektivů města Brna pro rok 2011, kde obsadila skvělé třetí místo. Technice se podařil skvělý kousek, v podobě výhry v  evropské kvalifikaci. Tím získala druhé místo pro Českou republiku v evropském Poháru mistrů. Česko se tak stalo teprve čtvrtou zemí, která se může pochlubit dvěma týmy v nejlepším evropském klubovém turnaji. Kromě týmových úspěchů je třeba zmínit i úspěchy jednotlivých hráčů. Hrající trenér Tomáš Svoboda, autor rozhodujícího odpalu ve finále extraligy proti Drakům, byl právem zvolen v prestižní anketě cenou Trenér roku 2011. Nejvíce homerunů v Extralize odpálil Jiří Marek. Talentem roku, cena Jima Jonese, se stal Richard Sázavský a nejlepším hráčem play-off pak Roger Deago.

 

Jaké bude sezóna 2012?

Minulý rok byl skvěle složený ze zkušených hráčů nad 30 let (Svoboda, Střítecký, Kočí, Zelinka), které doplňovali juniorští hráči (Brabec, Holub, Menšík, Regner, Sázavský, Žák). Střední vlnu tvoří hráči nad 20 let, jako je Marek, Mráz a Orálek. Tento tým byl skvěle doplněn zahraničními posilami. Po neskutečných 13 letech a odehraných zápasech v prestižní Major League Baseball se na Kraví horu vrátil nadhazovač Roger Deago. Díky skautům Techniky v Austrálii se v týmu představil také Steven Chambers, skvělý nadhazovač a Matthew Lawman, spojka. Tato kombinace zkušeností, dravosti a talentu vytvořila silný, sebevědomý tým s vírou ve vlastní dovednosti a s velkou chutí po vítězství.

Pro nadcházející sezónu nedošlo k žádným velkým změnám v týmu. Kromě Luciána Bergra, který díky vleklým problémům s ramenem musel odložit návrat na příští rok, neopustil žádný z hráčů mistrovský tým. Naopak Technika posílila příchodem elitního reprezentačního nadhazovače a hráče se zkušenostmi z přípravných kempů Minnesoty Twins – Jakuba Toufara.  Na zkoušce je v Technice také kubánský hráč Yasser Paredes.

 

Stále je v jednání příchod Rogera Deaga, Matthewa Lawmana i Stevena Chemberse, kteří mají zájem hrát za Techniku i v letošní sezóně. Zvažují přitom další nabídky týmů nejen z Evropy, ale také USA. Otázka zahraničních posil by měla být vyřešena do konce února.

Jak jsme již zmínili na začátku článku, Technika Brno si vítězstvím v Extralize 2011 zajistila účast na Poháru mistrů, který se uskuteční od 30. května do 3. června v Holandském Rotterdamu s následujícími týmy:

C.B. Barcelona                    ESP

DOOR Neptunus                NED

Danesi Café Nettuno         ITA

Buchbinder Legionaire      GER

Rouen Huskies                   FRA

 

Tomáš Svoboda k účasti na Poháru mistrů říká: „Od Poháru mistrů si slibujeme hlavně získání obrovských zkušeností pro naše mladé. Hned tak se jim nepoštěstí si zahrát proti nejlepším týmům Evropy. Vždy je dobré se utkat se silnějšími lepšími soupeři, protože tím i vzroste naše síla, kterou pak můžeme zúročit v Extralize“.

 

 

Co dělají baseballisté v zimě?

 

Celou zimní přípravu povede společně Tomáš Svoboda a Martin Střítecký. Od první polovina ledna se hráči pravidelně setkávají 3x týdně v tělocvičně na Kraví hoře, kde se poctivě připravují na začátek sezóny.  Tomáš Svoboda, trenér Techniky Brno říká: „Pracujeme na fyzické, atletické a dynamické síle. Díky spolupráci s fitness centrem AC Fitness (www.acfitness.cz) jsme letos prvně zapojili do tréninku i spinning, TRX a bosu. Samozřejmě již pilně šviháme v pálkařských tunelech“.

Dva tréninky probíhají v tělocvičně na Kraví hoře, jeden trénink pak ve fitness centru AC Fitness (www.acfitness.cz) na Merhautově ulici. Kromě oficiálních tréninků všichni kluci navštěvují individuálně posilovny, nebo další pohybové aktivity, protože si sami uvědomili, že bez kvalitní zimní příprava se v současném baseballu jen s talentem neprosadíte. 

 

Za necelé dva měsíce začíná české baseballová Extraliga 2012 a před týmem z Kraví hory stojí velká výzva. Určitě se všichni fanoušci mají na co těšit.

zpět nahoru

Baseball Czech On Deck - Matěj Brabec a Matěj Menšík

Trenérská dvojice a "veteráni" A-týmu Techniky Brno, Matěj Brabec a Matěj Menšík, si sedli za mikrofon a s moderátorem Martinem Clausem probrali vše podstatné, co se během jejich hráčské kariéry na událo. Více ›››
21.04.2021 - Technika Brno Rozhovor - Muži A - Liga

Baseballová sezóna se blíží

Podle nejnovějších informací by měla 1. Liga mužů začít 15.5. nebo 29.5.2021 Více ›››
21.04.2021 - Technika Brno Článek - Muži A - Liga

Matěj Menšík si odnesl dvě ocenění za rok 2020

Na slavnostním předávání cen nejlepším hráčům Extraligy 2020 se mezi oceněné výrazně zapsal také zástupce Techniky Brno. Více ›››
20.02.2021 - Radomír Vach Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Amatérský sport je povolen s omezením!

Šest dvojic sportujících na otevřeném sportovišti s rozestupy, bez ochrady dýchacích cest a bez podmínky negativního výsledku testu. Příprava a trénink profesionálních sportovců je povolený, a to i ve vnitřních prostorách za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic.

ČUS - Výkladové stanovisko k zákazu a omezení sportovní činnosti od 3.5.2021

08.11.2020 17:44 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 16:00 

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U8 (do 8let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2021
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz