VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Techniku čeká náročný víkend

Šest výher v Extralize v řadě a k tomu další vítězný zápas v českém baseballovém poháru a skóre 61:13. Tak odehráli poslední zápasy baseballisté Techniky Brno. Tento víkend odehrají další tři zápasy. S aktuálně pátým týmem Extraligy, týmem Skokani ...
Autor článku: Martin Střítecký
27.04.2017
Článek - Muži A - Extraliga

Skokani si během letošního Extraligy ročníku nevedou vůbec zle a na svém kontě mají vyrovnanou bilanci výher a proher. Konkrétně se 4x radovali z výhry a 4x odcházeli se svěšenou hlavou. Porazili Arrows Ostrava 4:2, Eagles Praha 2:1 a dvakrát Hrochy Brno 8:4 a 2:1. V posledním kole ale na domácím hřišti 2x prohráli s Kotlářkou Praha a to 7:8 a 1:6.

Hlavní hvězdou týmu z Olomouce je bezesporu dlouholetý reprezentant, zadák Jakub Voják. Ten patří k vůdčím osobnostem celého týmu. Před letošní sezónou zamířil již potřetí do Austrálie, kde s týmem West Torrens Eagles vyhrál nejvyšší soutěž státu Jižní Austrálie. Kromě mistrovského titulu sebou přivezl i tři zahraniční posily, které se Vám dnes také představí v dresu Skokanů. Jsou to Američané Dylan Brammer a Maxwell MacNabb a Australan Christopher Dawson. A nejedná se jen o nějaké podřadné hráče. Dylan Brammer se stal nejužitečnějším hráčem australské ligy, Maxwell MacNabb hrál za profesionální tým Adelaide Bites. A všichni tři potvrzují své kvality v letošním ročníku Extraligy. Dylan odházel již 22 směn a umožnil soupeři pouze 2 doběhy a zaznamenal 35 strikeoutů – což ho řadí na 3 místo hned za nadhazovače Techniky Johna Husseyho a Petera Gehleho. Maxwell patří mezi nejlepší pálkaře Extraligy, kdy zaznamenal 7 dobrých odpalů z 17 startů na pálce a má průměr .412. Pálkařský průměr celého týmu není vysoký – 205, což řadí tým na 7 místo v Extralize. 14 chyb v obraně znamená aktuálně 5 místo mezi všemi týmy.

Technika vstupuje do víkendových zápasů jako tým, který je na třetím místě extraligové tabulce. Na svém kontě má z osmi odehraných zápasů 6 výher a 2 prohry. Zmíněné prohry byly hned v úvodním kole proti Hrochům Brno a od té doby mají hráči brněnské Techniky sedm vítězných zápasů v řadě. Je zde započítáno i úterní vítězství nad Olympií Blansko v českém baseballovém poháru.

Podíváme-li se trochu do statistik, tak je patrné, že Technika zkvalitnila obranu. Během 8 zápasů obdržela pouze 25 bodů a hráči udělali pouze 8 chyb v poli. I ve hře v útoku šla Technika nahoru a patří ji třetí místo mezi týmy. Nejvíce hitů má Andrew Medeiros – 14 a BA .424 a Milan Vystrčil – 11 a BA .478. Na nadhazovacím kopci můžeme nejčastěji vidět Johna Husseyho (29IP) a Petera Gehleho (26IP). Zejména Gehle je velmi kvalitním hráčem a umí skvěle nadhazovat i pálit (ERA 2.42, 42 SO a 7H, BA 0.378).

Vzájemné zápasy jasně hovoří pro Techniku Brno, která se radovala z výhry v 51 zápasech a 12x odešla poražena. V minulé sezóně porazila Technika Skokany ve čtyřech zápasech a jeden vyhrál tým z Olomouce. V play-off se oba soupeři ještě nikdy nepotkali.

 

První sobotní zápas začíná ve 13:00 hodin na baseballovém hřišti na Kraví hoře. Druhý bude navazovat po odehrání prvního, cca v 16:00 hodin. V neděli Technika zavítá na horkou půdu do Olomouce. Začátek zápasu je ve 13:00 hodin.  

zpět nahoru

Technika Brno vs. Draci Brno 1:2 na zápasy

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci. Více ›››
29.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Brněnské derby je tady!

Nic není v české baseballové extralize víc vyhecované, jak utkání dvou brněnských týmů Techniky Brno a Draků Brno. Toto tradiční brněnské derby je naplánováno již na tento týden a to dokonce 3x! Více ›››
24.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Hodnocení zápasu Eagles Praha vs. Technika Brno

První sobotní zápas rozjel na kopci Tomáš Duffek za Eagles a pálkaři Techniky se do něj pustili zostra hned od první směny Více ›››
22.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci, kteří v prvním zápase porazili Techniku 11:0, ve druhém prohráli 2:3 a ve třetím zápase hraném na Kraví hoře vyhráli 12:6. Další měření sil těchto dvou rivalů bude již tento čtvrtek 1. června od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadiónu v Brně - Komárově.  

29.05.2017 08:24 - Martin Střítecký

Technika Brno si přiváží z Prahy ze zápasů s Eagles Praha jednu výhru 4:3 a jednu prohru 8:9 po 10 směně. V následujícím týdnu nás čeká brněnské derby! Čtvrtek a pátek od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadionu a v sobotu od 15:00 hodin na Kraví hoře. Technika Brno vs. Draci Brno!

22.05.2017 08:02 - Martin Střítecký

První vítězství v sezóně přišlo sice až v šestém utkání, za to bylo ale jasné a zasloužené. Borci předvedli pěknou hru téměř bez chyb v obraně. Když se k tomu přičetla i dobrá koncentrace na pálce, bylo zaděláno na úspěch.

Hroši Brno – Technika   0 : 11

V tomto zápase konečně bylo baseballové počasí a na kopci se představil Martin Regner, na kterém dominoval již od první směny.  Pálkaře Hrochů k ničemu nepustil a našim hráčům dával klid v útoku. Už od začátku jsme na pálce působili soustředěným dojmem a ve druhé směně jsme toho dokázali využít a dát Hrochův 7 bodů. Ve 3 a  4 směně jsme přidali další čtyři body a výsledek se zastavil na skóre 11 – 0.  A protože na našem kopci stále vládl Regi, tak jsme zápas dovedli do vítězného konce po sedmé směně. Chtěl bych pochválit všechny hráče za předvedenou hru a doufám že si předvedenou hru  přeneseme i do dalších zápasů.

Honza Rubeš


04.05.2017 22:01 - Milan Nováček

Mladší kadeti poprvé v letošní sezóně vyhrávají dva zápasy v řadě a přivážejí si na Kraví horu dvě výhry z vysočiny.

Třebíč Nuclears - Technika   10 : 11

Technika - Třebíč Nuclears   8 : 2

První zápas začal na náš tým na nadhazovacím  kopci Honza Havíř a v poli jsme měli dva nové hráče Jakuba Čepeláka a Filipa Osobu. Tento zápas byl jak na houpačce, chvíli vedla Třebíč, chvíli Technika, ale v důležité koncovce jsme dokázali udržet výhru na naší straně kdy poslední dva auty musel doházet Jakub Račanský. Zvítězili jsme nejtěsnějším možným výsledkem 11-10.

Po prvním zápase který jsme vyhráli jsme si říkali že nemáme co ztratit a chtěli jsme hrát jenom stejně dobrý baseball. Nadhazovat začal Shuta Kato který společně s naší obranou pálkařům Třebíče nedovolil za celý zápas více než dva body. Oproti tomu naši pálkaři dokázali na nadhazovače Třebíče vyvíjet neustálý tlak a dokázali jsme osmkrát doběhnout. Takže si troufám tvrdit že jsme zaslouženě vyhráli i druhý zápas 8-2. Z tohoto víkendu si vezme trošku nečekaně dvě cenné výhry.


30.04.2017 19:57 - Milan Nováček

 V neděli 23.4. se hráči Techniky U13 utkali se slovenským týmem Outmen Skalica.

V prvním zápase sobotního double nám bohužel chyběl hráč Kato. Ale ani on by asi nezabránil smršti odpalů hráčů Skalice. Náš další nadhazovač neměl úplně nejlepší den a tak se výsledek zastavil až na stavu 4 : 21 ve prospěch slovenského týmu. 

Druhý zápas jsme začali o poznání lépe a už od začátku zápasu jsme šli do vedení. Na kopci předvedl solidní výkon Honza Havíř a potom ho vystřídal Kato. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce s výsledkem 10 : 9

Honza Rubeš


26.04.2017 19:32 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2017
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz