VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Techniku Brno do nové sezóny povede šéftrenér Petr Stříbrcký.

Po posledních méně úspěšných sezónách se vedení klubu rozhodlo, že obsadí post šéftrenéra klubu a s výhledem do dalších roků se domluvilo na spolupráci s Mgr. Petrem Stříbrckým.
Autor článku: Milan Nováček
17.03.2018
Článek

Ahoj Petře, vítám tě po mnoha letech zpátky v Technice.  Tvoje poslední trenérské a hlavně hráčské záznamy se naposledy objevily v roce 2009. Skončil jsi hraní v době, kdy jsi byl jako nadhazovač ve vynikající formě a byl jsi stabilní oporou extraligového týmu.

Řekneš nám, kam tě vítr zavál na celých 8 roků a co jsi dělal?

Děkuji za přivítáni.

Přes univerzitní studium a dokončení diplomové práce o baseballu až po vedení Portugalské Baseballové Akademie a Trenérského programu pro Portugalskou Baseballovou Federaci.


Co tě vedlo k tomu se vrátit zpátky do Techniky, jak probíhala jednání o tvém novém angažmá?

V prvé řadě bych chtěl poděkovat Technice Brno za nabídku a že se rozhodli pro spolupráci se mnou. Technika Brno přišla s nabídkou a společně jsme se domluvili.


Jaké jsou tvé plány a cíle s Technikou? Do klubu jsi byl angažován na dva posty, jako šéftrenér mládeže a zároveň jako head coach A týmu. 

Celkový cíl je nejvyšší a to vrátit Techniku na výsluní Českého Baseballu.

Ovšem, pro každou pozici je jinak nastaven. Pro mládež je to udání jasné vize a plánu rozvoje pro všechny kategorie a jejich trenéry. Na to navazuje práce s mužským A týmem, kde chceme pracovat a stavět na odchovancích mládežnického systému Techniky Brno. Fanoušci Techniky Brno si toho jistě budou moci všimnout v nadcházející sezoně při návštěvě zápasů.

 

V roce 2009 Technice v tobě zároveň odešel mládeží oblíbený trenér – pamatuješ si ještě některé své svěřence? Myslím si, že dokonce někteří budou pod tebou nastupovat v letošní  EXTRALIZE 2018?

Cením si toho a rád bych na to navázal se současnou mládeží, která má v sobě velký potenciál.

Je skvělé vidět mladé trenéry na začátku jejich kariéry, jak předávají nasbírané zkušenosti. Martina Škaroupku a Daniela Justa jsem měl možnost trénovat v mládeži. Mnoho dalších hráčů, ze starších kategoriích nastupuje v současném A týmu.

 

Zimní příprava pomalu končí, jaký máš pocit z mládeže na prahu nové sezóny? Příprava probíhala pod tvým vedením a tvého týmu, včetně atletické a fyzioterapeutické trenérky. Co k tomu dodáš?

Klíčové slovo je tým. Je skvělé spolupracovat s tolika lidmi, kteří chtějí posunout mládež vpřed a to nejen ve sportovní rovině. Během zimní přípravy jsme začlenili mnoho nových prvků a to nejen fyzioterapii a atletiku. Je potřeba aby si je hráči a trenéři osvojili. Mládež a rozvoj v Technice Brno se ubírá správným směrem do dalších sezon.

 

S jakým cílem vstupuje do nové EXTRALIGOVÉ sezóny A mužstvo ?  Vypadá to, že po posledním neúspěchu kdy tým skončil v extralize až na 7. místě došlo k zemětřesení na soupisce. Předpokládám že tým budete budovat s výhledem do dalších let a bude zde snaha dát více prostoru vlastním odchovancům.   

V každém sportu je potřeba dát prostor mladým nadějným hráčům, aby měli možnost se vyhrát a nasbírali herní praxi po boku zkušených. Generálnímu Manažerovi Radku Vachovi se povedlo velmi vhodně doplnit náš tým a v této sezoně diváci uvidí dravý a omlazený tým Techniky Brno doplněný o zahraniční akvizice.

Do dalších sezon je jasným cílem stavět na naší mládeži a vhodně ji promíchat a doplnit zkušenými hráči.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Ti povedený vstup do dalších let v Technice Brno .    

Také děkuji za rozhovor a poslední větou bych rád pozval všechny příznivce Techniky Brno na Opening Day 24. března kde bude otevřeno hřiště a následný domácí Opening Game proti Hrochům Brno 1. dubna ve 14:00 na Kraví hoře.


zpět nahoru

Okolí hřiště na jaře snad ani nepoznáme

Ve spolupráci s městem a za vydatné pomoci hráčů se mění okolí hřiště k nepoznání. Více ›››
20.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Od nejmladších po nejstarší – aneb jak Technika zahájila zimní přípravu

Už dlouho nebylo v Technice tak živo a tolik energie, vůle a odhodlání. S rozšířeným trenérským kádrem zahájila Technika Brno zimní přípravu všech svých týmů. Více ›››
17.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Technika slavnostně uzavírala hřiště

Na Technice se uzavíralo hřiště a zakončila sezóna 2018. Více ›››
13.10.2018 - Marek Pomazal Článek
Novinky

Vzpomínáte s lítostí na léto? Teplo, slunečno, baseball a mladá Technika...

25.11.2018 09:42 - Marek Pomazal

Po provedení inventarizace obsazení skříněk v šatnách je k dispozici několik volných skříněk ve všech šatnách. Ve čtvrtek 1.11.2018 od 16 hod. mohou zájemci převzít číslo skříňky a klíče. Po tomto termínu je možné individuálně do konce listopadu. Kdo dřív příjde......

25.10.2018 06:22 - Rudolf Drnec

video páně Patrika Šenka k vidění ZDE

24.10.2018 22:05 - Marek Pomazal

Zveme všechny hráče, rodiče i trenéry na první část podzimních brigád, které se konají o tomto víkendu, tedy 20. a 21. října 2018, vždy od 8:30 do 13:30 hodin. Celý rok jsme na hřišti hráli a uživali ho, tak teď mu to musíme trochu vrátit:-)

17.10.2018 16:35 - Marek Pomazal

Ve dnech 28.-30. září 2018 bude naše hřiště hostit nejlepší baseballisty v kategorii do 15 let, kteří zde odehrají jednu ze dvou skupin mistrovství republiky. Rozpis jednotlivých zápasů a jejich výsledky můžete sledovat ZDE.

25.09.2018 07:50 - Marek Pomazal
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2018
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz