VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Technika chce napravit nevydařený víkend

Baseballisté Techniky Brno chtějí odčinit svoje prohry z posledních zápasů s týmem Eagles Praha a z Ostravy si přejí přivést tři výhry.
Autor článku: Martin Střítecký
19.04.2012
Článek - Muži A - Extraliga

Nebudou to ale lehké zápasy. Po dvou odehraných víkendech má Arrows na svém kontě dvě porážky a čtyři výhry a v extraligové tabulce se společně s Draky, Hrochy a Eagles dělí o první příčku. Arrows

 

Ostrava před začátkem sezóny posílila na pozici trenéra a nadhazovače. Z týmu Draci Brno přestoupil americký hráč Gregory Mc Carthy. Ten si v letech 1996 – 1998 zahrál 76 zápasů v slavné Major League Baseball. Hráči Techniky ho velice dobře znají a dalo by se říct, že na něj mohou mít i recept. V loňských finálových zápasech dokázali na tohoto čtyřiceti čtyř letého nadhazovače několikrát velice dobře odpálit a zajistit tak si výhru a získání titulu mistra. Ale Arrows není jen McCarthy. Na pozici nadhazovače se jistě představí Michal Lisko (ten v dresu Techniky v roce 2002 a 2003 nadhazoval v 87 směnách, a připsal si 76 strikeoutů), Ondřej Hon a zřejmě i velké překvapení na této pozici, Martin Drong. Ten, ač skvělý hráč spojky, dokázal svými nadhozy porazit silnou pálkařskou baterii Draků Brno.

 

Ke svému působení v roli nadhazovače Martin Drong dodává: „Myslím si, že mám dobrou ruku, říkal jsem si, že jestli mám nadhazovat dobře, tak chci házet v zápasech, které nejsou ztracené a kde o něco stále jde. Házet a trefovat se umím, je to jedna ze základních dovedností baseballu. A technické nadhozy snad zkouší každý malý kluk. Já jako kluk z vesnice jsem si venku jen tak házel odjakživa. Jestli budu házet i dál záleží na trenérech, nedělá mi problém se postavit na kopec i za velmi vyrovnaného skóre. Myslím si, že jsem psychicky odolný, navíc se starám o svoji ruku a kondici, aby vydržela velké nasazení.”

 

Arrows se bude v obraně a útoku opírat nejen o zmiňovaného reprezentanta Martina Dronga, autora jedenácti dobrých odpalů v letošním ročníku, ale určitě o Jakuba Malíka. Nejlepšího pálkaře Arrows, autora 13 dobrých odpalů, z toho 2 homerunů. Z Arrows nastupují také další reprezentanti Radek Němec, velice silný pálkař a hráč první mety a samozřejmě hvězda ostravského baseballu, Aleš Navrátil.

 

Technika se v Ostravě představí bez Martina Zelinky, který si ze zápasu s Eagles odnesl zlomeninu prstu. Otazník také visí nad Matthew Lawmanem, který má problém s vazy v koleně. Ostatní hráči jsou zdravotně v pořádku.

 

První sobotní zápas začíná v 13:00 hodin, po jeho skončení a dvaceti minutové přestávce začne druhé utkání. V neděli je začátek zápasu v 11 hodin. 

 

zpět nahoru

Technika U13 vybojovala v Praze bronzové medaile

Poslední prázdninový víkend se kategorie U13 zúčastnila tradičního turnaje Back2school a v konkurenci 12ti týmů vybojovala bronzové medaile Více ›››
03.09.2019 - Petr Goleš Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

Áčko ve Frýdku-Místku

Po dvoutýdenní přestávce se Áčko vydalo do Baseball Klub Klasik Frýdek-Místek a zahájilo tak druhou polovinu nadstavby. Více ›››
08.07.2019 - Filip Matějka Článek - Muži A - Extraliga

Firstcup poprvé

Osmičky na vrcholné akci jarní sezóny zahráli skvěle. Více ›››
26.06.2019 - Jan Fišer Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj
Novinky

Přijď si vyzkoušet sport, který tě bude bavit!

TB pozvánka...

FB stránka ...

FB událost ...

Video ze Dne náborů 2018....

26.08.2019 13:29 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz