VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Rezervní tým mužů po třech zápasech stále bez porážky

Začátek sezony už za sebou má i rezervní tým mužů Technika Reds, který ve svých dosavadních zápasech zaznamenal tři vítězství.
Autor článku: Milan Nováček
01.05.2018
Článek - Muži B

Technika Reds vs. Flying Flies Bratislava 6:5

U prvního zápasu byla stále znát zimní přestávka a nerozehranost, která vedla k pomalejšímu startu, chybám v poli a nevýrazné pálce. Bratislava se dostala do vedení, zatímco startér Ondro Chudáčik trochu bojoval s kontrolou. Počáteční nadšení hostů ale  rychle uťal střídající Martin Čuta, který přesně umístěnými nadhozy outoval pálkaře buď sám, nebo jejich odpaly servíroval připravené obraně. I v útoku se podařilo na soupeře zatlačit a otočit skóre. Zápas zavřel dominantní Leo Paredes a tak výsledek 6:5 znamenal první výhru, i když stála trochu více úsilí, než tým původně předpokládal.

Ježci Jihlava vs. Technika Reds 7:17

Jihlavský tým se pro letošní sezonu spojil se zbytky znojemských Alligators a proto se i jejich domácí zápasy hrají v Kuchařovicích poblíž Znojma. Kvůli množství omluvenek v lehce improvizované sestavě na kopci premiérově začal manažer Vojta Šprdlík, který ale po boji s kontrolou a několika hitech hned v první směně přenechal kopec Kubovi Svobodovi za stavu 0:4. Ten tak ve svém prvním startu v životě na kopci nestál před lehkým úkolem. Svými pozvolnými a dobře umístěnými nadhozy v kombinaci s dobrou obranou ale začal deptat pálkaře soupeře a až do 8 směny jim nepovolil více než 3 doběhy. Mezitím se probudila i pálka Techniky a i díky vadnoucím nadhazovačům soupeře se podařilo zápas otočit a uvést až do rozdílového stavu. V osmé pak zápas nekompromisně zavřel Georgi Georgiev a Reds mohli začít slavit druhé vítězství.

Skokani Olomouc B vs. Technika Reds 6:12

Dosud nejtěžšího soupeře potkali Reds v podobě rezervy taktéž extraligových Skokanů. Tentokrát ale zatlačili hned v první směně a nastříleli si čtyřbodový náskok. Pálkaře soupeře na nadhozu držel zkrátka Milan Nováček podporovaný dobrou obranou a díky tomu Reds mohli přidávat další body. Utkání nadprůměrné úrovně Skokani mírně zdramatizovali v 7. směně, kdy Milana na kopci vystřídal Karel Janík. Po sérii odpalů snížili na rozdíl 4 bodů, ale odpověď byla rychlá a nenechala nikoho na pochybách, kdo si domů odveze vítězství. Dobrý výkon na pálce potvrdil i fakt, že se na metu dostali všichni hráči lineupu a každý svou měrou přispěl k výhře. Za zmínku určitě stojí i dva trojmetové odpaly Dana Justa, kterého při druhé příležitosti o homerun okradl pouze silný protivítr srážející jeho odpal “pouze” na plot.

Další zápas Techniku Reds čeká 8.5. ve 13:00, kdy se na Kraví Hoře potká s tradičním rivalem z Draků C. Přijďte fandit!

zpět nahoru

Okolí hřiště na jaře snad ani nepoznáme

Ve spolupráci s městem a za vydatné pomoci hráčů se mění okolí hřiště k nepoznání. Více ›››
20.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Od nejmladších po nejstarší – aneb jak Technika zahájila zimní přípravu

Už dlouho nebylo v Technice tak živo a tolik energie, vůle a odhodlání. S rozšířeným trenérským kádrem zahájila Technika Brno zimní přípravu všech svých týmů. Více ›››
17.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Technika slavnostně uzavírala hřiště

Na Technice se uzavíralo hřiště a zakončila sezóna 2018. Více ›››
13.10.2018 - Marek Pomazal Článek
Novinky

Vzpomínáte s lítostí na léto? Teplo, slunečno, baseball a mladá Technika...

25.11.2018 09:42 - Marek Pomazal

Po provedení inventarizace obsazení skříněk v šatnách je k dispozici několik volných skříněk ve všech šatnách. Ve čtvrtek 1.11.2018 od 16 hod. mohou zájemci převzít číslo skříňky a klíče. Po tomto termínu je možné individuálně do konce listopadu. Kdo dřív příjde......

25.10.2018 06:22 - Rudolf Drnec

video páně Patrika Šenka k vidění ZDE

24.10.2018 22:05 - Marek Pomazal

Zveme všechny hráče, rodiče i trenéry na první část podzimních brigád, které se konají o tomto víkendu, tedy 20. a 21. října 2018, vždy od 8:30 do 13:30 hodin. Celý rok jsme na hřišti hráli a uživali ho, tak teď mu to musíme trochu vrátit:-)

17.10.2018 16:35 - Marek Pomazal

Ve dnech 28.-30. září 2018 bude naše hřiště hostit nejlepší baseballisty v kategorii do 15 let, kteří zde odehrají jednu ze dvou skupin mistrovství republiky. Rozpis jednotlivých zápasů a jejich výsledky můžete sledovat ZDE.

25.09.2018 07:50 - Marek Pomazal
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz