VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Rezervní tým mužů po třech zápasech stále bez porážky

Začátek sezony už za sebou má i rezervní tým mužů Technika Reds, který ve svých dosavadních zápasech zaznamenal tři vítězství.
Autor článku: Milan Nováček
01.05.2018
Článek - Muži B

Technika Reds vs. Flying Flies Bratislava 6:5

U prvního zápasu byla stále znát zimní přestávka a nerozehranost, která vedla k pomalejšímu startu, chybám v poli a nevýrazné pálce. Bratislava se dostala do vedení, zatímco startér Ondro Chudáčik trochu bojoval s kontrolou. Počáteční nadšení hostů ale  rychle uťal střídající Martin Čuta, který přesně umístěnými nadhozy outoval pálkaře buď sám, nebo jejich odpaly servíroval připravené obraně. I v útoku se podařilo na soupeře zatlačit a otočit skóre. Zápas zavřel dominantní Leo Paredes a tak výsledek 6:5 znamenal první výhru, i když stála trochu více úsilí, než tým původně předpokládal.

Ježci Jihlava vs. Technika Reds 7:17

Jihlavský tým se pro letošní sezonu spojil se zbytky znojemských Alligators a proto se i jejich domácí zápasy hrají v Kuchařovicích poblíž Znojma. Kvůli množství omluvenek v lehce improvizované sestavě na kopci premiérově začal manažer Vojta Šprdlík, který ale po boji s kontrolou a několika hitech hned v první směně přenechal kopec Kubovi Svobodovi za stavu 0:4. Ten tak ve svém prvním startu v životě na kopci nestál před lehkým úkolem. Svými pozvolnými a dobře umístěnými nadhozy v kombinaci s dobrou obranou ale začal deptat pálkaře soupeře a až do 8 směny jim nepovolil více než 3 doběhy. Mezitím se probudila i pálka Techniky a i díky vadnoucím nadhazovačům soupeře se podařilo zápas otočit a uvést až do rozdílového stavu. V osmé pak zápas nekompromisně zavřel Georgi Georgiev a Reds mohli začít slavit druhé vítězství.

Skokani Olomouc B vs. Technika Reds 6:12

Dosud nejtěžšího soupeře potkali Reds v podobě rezervy taktéž extraligových Skokanů. Tentokrát ale zatlačili hned v první směně a nastříleli si čtyřbodový náskok. Pálkaře soupeře na nadhozu držel zkrátka Milan Nováček podporovaný dobrou obranou a díky tomu Reds mohli přidávat další body. Utkání nadprůměrné úrovně Skokani mírně zdramatizovali v 7. směně, kdy Milana na kopci vystřídal Karel Janík. Po sérii odpalů snížili na rozdíl 4 bodů, ale odpověď byla rychlá a nenechala nikoho na pochybách, kdo si domů odveze vítězství. Dobrý výkon na pálce potvrdil i fakt, že se na metu dostali všichni hráči lineupu a každý svou měrou přispěl k výhře. Za zmínku určitě stojí i dva trojmetové odpaly Dana Justa, kterého při druhé příležitosti o homerun okradl pouze silný protivítr srážející jeho odpal “pouze” na plot.

Další zápas Techniku Reds čeká 8.5. ve 13:00, kdy se na Kraví Hoře potká s tradičním rivalem z Draků C. Přijďte fandit!

zpět nahoru

Nadstavba o Extraligu: Třebíč Nuclears - Technika Brno

A-tým zajišťuje baseballovou extraligu i pro příští sezónu. Více ›››
18.08.2018 - Marek Pomazal Článek - Muži A

Baseballové hřiště VSK Techniky Brno již od pondělí obléhá více jak "ŠEDESÁTKA" dětí

Baseballové hřiště VSK Techniky Brno již od pondělí obléhá více jak "ŠEDESÁTKA" dětí, chlapců i děvčat a to již od těch nejmenších až po starší a zkušenější (od 4 do 15 let). Více ›››
15.08.2018 - Milan Nováček Článek

Nadstavba o Extraligu: Technika Brno - Sokol Hluboká nad Vltavou

V úmorném horku, v němž dosahovaly nápoje téměř bodu varu, představili se Sokolové z Jihočech na našem hřišti v dalším dvojzápasovém souboji o baseballovou extraligu. Více ›››
04.08.2018 - Marek Pomazal Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

"Áčko" VSK Techniky Brno si dnešní výhrou nad Třebíč Nuclears zajistilo účast v Extralize i v další sezóně 2019! 

Již od začátku to byl velmi vyrovnaný zápas, v němž se ve 2 směně ujímáme vedení, ale domácí nám stále šlapou na paty a to až do osmé směny, ve které vyrovnávají na 4:4.
Jdeme do 9. směny: Matěj Brabec pálí hit a na error outfieldera se posouvá na metu, Jay Rivera dostává metu zdarma (BB). 1,2 meta obsazená a na pálku přichází náš "Big-sexy" Julian Johnson, který na plný stav posílá míč až k plotu a stahuje 2 body, jimiž rozhoduje toto utkání.

19.08.2018 07:25 - Marek Pomazal

V úmorném horku, v němž dosahovaly nápoje téměř bodu varu, představili se Sokolové z Jihočech na našem hřišti v dalším dvojzápasovém souboji o baseballovou extraligu.

Výhrami 18:3 a 10:8 jsme již jednou nohou v extralize i pro příští sezónu a příští týden ve Frýdku -Místku můžeme přidat také nohu druhou!

04.08.2018 22:31 - Marek Pomazal

V sobotu 4.8. odehrajeme poslední domácí zápasy v letošní sezóně! Přijďte nás podpořit v dvojzápase proti Sokol Hluboká nad Vltavou od 13 a 16 hodin.

03.08.2018 21:38 - Milan Nováček

Jablonecké Blesky nijak nezastrašily technické muže a ti si tak na sever Čech přijeli pro dvě cenná a přesvědčivá vítězství. Po výhrách 8:2 a 18:3 se usadili na čele tabulky a v klidu se mohou připravit na další kolo, které je čeká v sobotu 4.8. s Hlubokou nad Vltavou.

29.07.2018 07:36 - Marek Pomazal

Termín: 13. - 17. 8. 2018, zábavný, sportovní program od 8 do 16.30 hodin pod vedením zkušených trenérů a pedagogických pracovníků.

Přihláška a informace zde

21.06.2018 20:09 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2018
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz