VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Poslední dubnový víkend ve znamení výher nad Skokany Olomouc

Technika po víkendových zápasech protáhla svoji vítěznou šňůru, vyhrála již 9 zápasů v řadě
Autor článku: Milan Nováček
30.04.2017
Článek - Muži A - Extraliga

Technika Brno – Skokani Olomouc 3 : 1 

První zápas se odehrál v režii nadhazovačů. Skokani šli do vedení hned v první směně, kdy se
solo homerunem předvedl hostující Jakub Voják. Více Skokanům bodovat již Peter Gehle házející do 7 směny a Dan Mráz zavírající zápas nedovolili. Technika bodovala ve 4 směně, kdy po sérii hitů stáhla 3 body. Více bodů nám neumožnil dobře házející  Maxwell Mac Nabb, který na kopci vydržel celý zápas.
Technika dala 5 hitů o které se podělilo 5 hráčů.

 

Technika – Skokani Olomouc 12 : 3

Druhý zápas byl naopak protkán velkým množstvím hitů , celkem jich padlo 26, z toho Technika dala 18.
Zápas se odehrál bez chyb v obraně.
Začátek byl skoro stejný jako u prvního utkání, Skokani se po homerunu Mac Nabb Maxwella za 2 body ujali vedení hned v první směně. Technika odpověděla velice rázně v dohrávce 3 směny když prohrávala již 3:0.
Na dva auty začala plnit mety aby nejdříve Dan Mráz poslal za plot homerun za dva body a ještě v téže směně si Peter Gehle udělal radost grand slam homerunem. Další body dostal soupeř naděleny v 7 a 8 směně, kdy se homerunem předvedl i Andrew Medeiros.  Skokani již mimo první a druhou směnu body nepřidali a tak druhý zápas skončil pohodovou výhrou. Na kopci se za Techniku vystřídali Vojta Papež, který si připsal první letošní vítězství, Marek Bošanský a zápas uzavřel Martin Tatar.

 

Skokani Olomouc – Technika Brno 5 : 8

Hráči Techniky odjeli do Olomouce s předsevzetím vyhrát a zůstat v popředí tabulky. Tohoto cíle se nevzdali ani za situace, kdy se odjelo hrát bez pěti hráčů základní sestavy. Skokani si pro domácí zápas ušetřili na kopec svoji hvězdu Brammera Dylana, za nás se na nadhozu představil John Hussey. Technika až do 7 směny prohrávala 5 : 4, ovšem po vystřídání soupeřova nadhozu otočila zápas když v posledních dvou směnách přidala celkem 4 body.
Zápas se celkově příliš nevyvedl obranám obou týmů, 5 E na straně Techniky a 6 E na straně Olomouce.

Na pálce se dařilo hlavně Richardu Sázavskému který dal 4 hity.

Hvězdou zápasu se stal John Hussey který odházel complete game a navrch přidal 16 SO.

 

 

 

zpět nahoru

Technika Brno vs. Draci Brno 1:2 na zápasy

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci. Více ›››
29.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Brněnské derby je tady!

Nic není v české baseballové extralize víc vyhecované, jak utkání dvou brněnských týmů Techniky Brno a Draků Brno. Toto tradiční brněnské derby je naplánováno již na tento týden a to dokonce 3x! Více ›››
24.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Hodnocení zápasu Eagles Praha vs. Technika Brno

První sobotní zápas rozjel na kopci Tomáš Duffek za Eagles a pálkaři Techniky se do něj pustili zostra hned od první směny Více ›››
22.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci, kteří v prvním zápase porazili Techniku 11:0, ve druhém prohráli 2:3 a ve třetím zápase hraném na Kraví hoře vyhráli 12:6. Další měření sil těchto dvou rivalů bude již tento čtvrtek 1. června od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadiónu v Brně - Komárově.  

29.05.2017 08:24 - Martin Střítecký

Technika Brno si přiváží z Prahy ze zápasů s Eagles Praha jednu výhru 4:3 a jednu prohru 8:9 po 10 směně. V následujícím týdnu nás čeká brněnské derby! Čtvrtek a pátek od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadionu a v sobotu od 15:00 hodin na Kraví hoře. Technika Brno vs. Draci Brno!

22.05.2017 08:02 - Martin Střítecký

První vítězství v sezóně přišlo sice až v šestém utkání, za to bylo ale jasné a zasloužené. Borci předvedli pěknou hru téměř bez chyb v obraně. Když se k tomu přičetla i dobrá koncentrace na pálce, bylo zaděláno na úspěch.

Hroši Brno – Technika   0 : 11

V tomto zápase konečně bylo baseballové počasí a na kopci se představil Martin Regner, na kterém dominoval již od první směny.  Pálkaře Hrochů k ničemu nepustil a našim hráčům dával klid v útoku. Už od začátku jsme na pálce působili soustředěným dojmem a ve druhé směně jsme toho dokázali využít a dát Hrochův 7 bodů. Ve 3 a  4 směně jsme přidali další čtyři body a výsledek se zastavil na skóre 11 – 0.  A protože na našem kopci stále vládl Regi, tak jsme zápas dovedli do vítězného konce po sedmé směně. Chtěl bych pochválit všechny hráče za předvedenou hru a doufám že si předvedenou hru  přeneseme i do dalších zápasů.

Honza Rubeš


04.05.2017 22:01 - Milan Nováček

Mladší kadeti poprvé v letošní sezóně vyhrávají dva zápasy v řadě a přivážejí si na Kraví horu dvě výhry z vysočiny.

Třebíč Nuclears - Technika   10 : 11

Technika - Třebíč Nuclears   8 : 2

První zápas začal na náš tým na nadhazovacím  kopci Honza Havíř a v poli jsme měli dva nové hráče Jakuba Čepeláka a Filipa Osobu. Tento zápas byl jak na houpačce, chvíli vedla Třebíč, chvíli Technika, ale v důležité koncovce jsme dokázali udržet výhru na naší straně kdy poslední dva auty musel doházet Jakub Račanský. Zvítězili jsme nejtěsnějším možným výsledkem 11-10.

Po prvním zápase který jsme vyhráli jsme si říkali že nemáme co ztratit a chtěli jsme hrát jenom stejně dobrý baseball. Nadhazovat začal Shuta Kato který společně s naší obranou pálkařům Třebíče nedovolil za celý zápas více než dva body. Oproti tomu naši pálkaři dokázali na nadhazovače Třebíče vyvíjet neustálý tlak a dokázali jsme osmkrát doběhnout. Takže si troufám tvrdit že jsme zaslouženě vyhráli i druhý zápas 8-2. Z tohoto víkendu si vezme trošku nečekaně dvě cenné výhry.


30.04.2017 19:57 - Milan Nováček

 V neděli 23.4. se hráči Techniky U13 utkali se slovenským týmem Outmen Skalica.

V prvním zápase sobotního double nám bohužel chyběl hráč Kato. Ale ani on by asi nezabránil smršti odpalů hráčů Skalice. Náš další nadhazovač neměl úplně nejlepší den a tak se výsledek zastavil až na stavu 4 : 21 ve prospěch slovenského týmu. 

Druhý zápas jsme začali o poznání lépe a už od začátku zápasu jsme šli do vedení. Na kopci předvedl solidní výkon Honza Havíř a potom ho vystřídal Kato. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce s výsledkem 10 : 9

Honza Rubeš


26.04.2017 19:32 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2017
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz