VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

O víkendu proti vicemistru

V sobotu 6. května zajíždí baseballisté Techniky Brno k dalším zápasům české baseballové Extraligy. Tentokrát do hlavního města, kde se utká ve dvou zápasech s loňským vicemistrem a předloňským mistrem Extraligy, Kotlářkou Praha.
Autor článku: Martin Střítecký
05.05.2017
Článek - Muži A - Extraliga

Kotlářka vstoupila do sezóny s obměněným kádrem, s novým trenérem a ne s takovou dominancí, jak v minulých letech. Po odehrání prvních 6 zápasů měl tým trenéra Mullera na svém kontě jednu výhru a 5 proher. Dalších 5 zápasů v řadě ale Kotlářka vyhrála a v tabulce Extraligy zaujímá páté místo.

Nejlepšími pálkaři týmu jsou prozatím Petr Síla (10H, BA. 303, Filip Smola 10H, BA 270 a Daniel Vavruša 11H, BA 256). Obrana Techniky by si měla dávat pozor právě na Petra Sílu, který má na svém kontě již 12 ukradených met a také Daniela Vavrušu, který zaznamenal již homeruny.

Na nadhazovacím kopci předvádí dobrou práci Jan Novák, který si v posledním kole připsal No Hit Game proti Olympii Blansko. Letos odházel 34 směn a připsal si 3 výhry a 2 prohry. Zaznamenal 43 strikeoutů a rozdal 14 met zdarma. Pálkaři na něj mají průměr BA. 154. Do zápasů Extraligy již nastoupil sedm nadhazovačů tohoto pražského týmu a umožnili 50 doběhů, soupeřovi pálkaři zaznamenali 86 hitů. Obrana Kotlářky zaznamenala 15 chyb, což ji řadí na čtvrté místo mezi extraligovými týmy.  

Technika v letošním roce zatím prohrála jen dvakrát a to těsně s Hrochy, hned o prvním hracím víkendu. Od té doby jenom vítězí. Naposledy 3 výhry nad Skokany Olomouc. Nutno podotknout, že měla příznivý los a doposud se utkala s týmy, které patří do spodní části tabulky. Následující zápasy se silnými soupeři ukážou, jak na tom tým opravdu je. Nejlepšími pálkaři týmu jsou Andrew Medeiros BA. 465 a Milan Vystrčil BA. 438.  Oba odpálili také po třech homerunech. Celý tým pak má pálkařský průměr BA. 292.

Nadhazovači Peter Gehle a John Hussey předvádí skvělou práci a připsali si oba po čtyřech vyhraných zápasech. Společně rozdali 119 strikeoutů a umožnili během 71 směn pouze 15 doběhů hostů. Dalšími nadhazovači, kteří má trenér John Hussey k dispozici je reprezentant Daniel Mráz, Vojtěch Papež, Marek Bošanský, nebo Martin Tatar.

Obrana Technika patří k nejlepším v lize. Jen poslední zápas v Olomouci to nepotvrdil, když tým zaznamenal 5 chyb! Celkem za 11 odehraných zápasů udělali hráči Techniky 13 chyb.

Vzájemné zápasy mezi Technikou a Kotlářkou hovoří pro pražský tým, který vyhrál 20 utkání, 14 zápasů vyhrála Technika. V roce 2016 uspěl pražský tým ve všech (5) vzájemných zápasech. Technika tak má co napravovat.

Kotlářka Praha – Technika Brno, sobota 6. 5. 2017, 13:00 + 16:00
Rozhodčí: Bronislav Rychecký, Richard Šimota a František Kučera

zpět nahoru

Technika Brno vs. Draci Brno 1:2 na zápasy

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci. Více ›››
29.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Brněnské derby je tady!

Nic není v české baseballové extralize víc vyhecované, jak utkání dvou brněnských týmů Techniky Brno a Draků Brno. Toto tradiční brněnské derby je naplánováno již na tento týden a to dokonce 3x! Více ›››
24.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga

Hodnocení zápasu Eagles Praha vs. Technika Brno

První sobotní zápas rozjel na kopci Tomáš Duffek za Eagles a pálkaři Techniky se do něj pustili zostra hned od první směny Více ›››
22.05.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Tři zápasy během tří dnů odehráli brněnští baseballisté Techniky a Draků ve vzájemných zápasech. Tuto sérii nakonec ovládli Draci, kteří v prvním zápase porazili Techniku 11:0, ve druhém prohráli 2:3 a ve třetím zápase hraném na Kraví hoře vyhráli 12:6. Další měření sil těchto dvou rivalů bude již tento čtvrtek 1. června od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadiónu v Brně - Komárově.  

29.05.2017 08:24 - Martin Střítecký

Technika Brno si přiváží z Prahy ze zápasů s Eagles Praha jednu výhru 4:3 a jednu prohru 8:9 po 10 směně. V následujícím týdnu nás čeká brněnské derby! Čtvrtek a pátek od 19:00 hodin na Městském baseballovém stadionu a v sobotu od 15:00 hodin na Kraví hoře. Technika Brno vs. Draci Brno!

22.05.2017 08:02 - Martin Střítecký

První vítězství v sezóně přišlo sice až v šestém utkání, za to bylo ale jasné a zasloužené. Borci předvedli pěknou hru téměř bez chyb v obraně. Když se k tomu přičetla i dobrá koncentrace na pálce, bylo zaděláno na úspěch.

Hroši Brno – Technika   0 : 11

V tomto zápase konečně bylo baseballové počasí a na kopci se představil Martin Regner, na kterém dominoval již od první směny.  Pálkaře Hrochů k ničemu nepustil a našim hráčům dával klid v útoku. Už od začátku jsme na pálce působili soustředěným dojmem a ve druhé směně jsme toho dokázali využít a dát Hrochův 7 bodů. Ve 3 a  4 směně jsme přidali další čtyři body a výsledek se zastavil na skóre 11 – 0.  A protože na našem kopci stále vládl Regi, tak jsme zápas dovedli do vítězného konce po sedmé směně. Chtěl bych pochválit všechny hráče za předvedenou hru a doufám že si předvedenou hru  přeneseme i do dalších zápasů.

Honza Rubeš


04.05.2017 22:01 - Milan Nováček

Mladší kadeti poprvé v letošní sezóně vyhrávají dva zápasy v řadě a přivážejí si na Kraví horu dvě výhry z vysočiny.

Třebíč Nuclears - Technika   10 : 11

Technika - Třebíč Nuclears   8 : 2

První zápas začal na náš tým na nadhazovacím  kopci Honza Havíř a v poli jsme měli dva nové hráče Jakuba Čepeláka a Filipa Osobu. Tento zápas byl jak na houpačce, chvíli vedla Třebíč, chvíli Technika, ale v důležité koncovce jsme dokázali udržet výhru na naší straně kdy poslední dva auty musel doházet Jakub Račanský. Zvítězili jsme nejtěsnějším možným výsledkem 11-10.

Po prvním zápase který jsme vyhráli jsme si říkali že nemáme co ztratit a chtěli jsme hrát jenom stejně dobrý baseball. Nadhazovat začal Shuta Kato který společně s naší obranou pálkařům Třebíče nedovolil za celý zápas více než dva body. Oproti tomu naši pálkaři dokázali na nadhazovače Třebíče vyvíjet neustálý tlak a dokázali jsme osmkrát doběhnout. Takže si troufám tvrdit že jsme zaslouženě vyhráli i druhý zápas 8-2. Z tohoto víkendu si vezme trošku nečekaně dvě cenné výhry.


30.04.2017 19:57 - Milan Nováček

 V neděli 23.4. se hráči Techniky U13 utkali se slovenským týmem Outmen Skalica.

V prvním zápase sobotního double nám bohužel chyběl hráč Kato. Ale ani on by asi nezabránil smršti odpalů hráčů Skalice. Náš další nadhazovač neměl úplně nejlepší den a tak se výsledek zastavil až na stavu 4 : 21 ve prospěch slovenského týmu. 

Druhý zápas jsme začali o poznání lépe a už od začátku zápasu jsme šli do vedení. Na kopci předvedl solidní výkon Honza Havíř a potom ho vystřídal Kato. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce s výsledkem 10 : 9

Honza Rubeš


26.04.2017 19:32 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2017
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz