VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

MČR 40+ v Chocni 1.-3.9.2017

Turnaj veteránů 40+
Autor článku: Zdeněk Friedmann
03.09.2017
Článek - Moravská Beseda - Turnaj

akce roku začala opravdu skvěle. V pátek 17,58 hod. naskočila do rychlíku vyšší kvality směr Choceň sedmička cestovatelů. Díky organizačním i nátlakovým schopnostem Fiftýna, se podařilo směnit místa v přeplněném kupé tak, že jsme mohli společně kout pikle na další den. Rovněž to, že Roman vzal na palubu Taldabusu veškerý materiál, umožnilo chlapcům do volných rukou naložit chladící kabele plné ionťáků.
Cesta plula tak vesele, že ani štíplístek do našeho kupátka nevkročil. Po chvíli již nebylo prázdné obaly kam dávat. Taldabus byl mobilně přivolán na nádraží v Chocni, kde tedy silně kapalo, byli jsme naloženi jako národní výprava. Krátká zastávka v hotelu Felliny a odvoz na stadion. Jelikož se kvůli dešti hrát nedalo, začala se pod plachtou zpevňovat družba s jinými tzv. veterány.  Konzumačně a společensky výjimeční, to o dost prodloužili, další v noci bloudili po náměstí.

V sobotu jsme před prvním špílem již byli komplet: Béďa, Bleki, Boža, Čapoun, Fiftýn, Fridex, Golda, Cháďa, Kirk, Láca, Laďa V., Modrák, Mrazík, Pet, Radek, Roman, Roy, Vašek. Jako diváci přijeli Mauger a Jádro. První zápas proti Pozdnímu sběru jsme začali velmi dobře, na kopci Čapoun, střídal ho Mrazík. Závěr nám trošku utekl, třeba Pokec se za Pražáky 2 x trefil za 2 mety (což se mu v Brně asi nikdy nepodařilo) a prohráli jsme po slušné přestřelce o bod 12 : 13.

Druhý zápas začal pod lampičkami v 7 hodin večer, proti Třebíči. Přes dlouhou přestávku a jiná lákadla, jsme dokázali formu udržet.  Na kopci začal Láca, střídal ho Mrazík. Začátek nám lehce utekl, ale pak jsme soupeře rozstříleli a zaslouženě a bez problémů vyhráli 12 : 11. Následovala fiesta a apres le match na hřišti s živou hudbou. Někteří šli po pár kouscích spát, někteří se nemohli dostat do hotelu, někteří zavírali non-stop. V neděli jsme hráli o bronzové medaile pro Old Boys Praha. Šlo skoro o všechno.

Na kopci začal brufénový Mrazík, pár směn vydržel, střídal ho Láca a dohazoval Fridex. Do 3. směny jsme měli jasně navrch, vnější polaři opět lovili dlouhé nebo krátké míče. Pak přišlo od Pražáků pár drb do děr, dostali jsme nářez a bylo vymalováno. Prohráli jsme jako lepší i hezčí tým. Skóre 12 : 22.  Asi jsme měli na kopci na konec

starší unavenější paže. HR dali Golda a Roman, nejlepší BA měl Golda 0,857. Všichni hráli dobře nebo výborně, chování odpovídalo věku hráčů a ještě více věku odpovídala konzumace s jednou výjimkou. Pro příští MR musí představenstvo najít mladší kopcové paže (rýsuje se pár kolíků z A) a vítězství je již nyní skoro jisté.

Zanechali jsme výborný dojem ve vlaku, na hřišti, vedle hřiště, v hotelu i v non-stopu. Jen tak dále!  

 Hull ho!!!  B...pGMMB

zpět nahoru

Baseballový příměstský kemp Techniky Brno

Termín: 13. - 17. 8. 2018, zábavný, sportovní program od 8 do 16.30 hodin pod vedením zkušených trenérů a pedagogických pracovníků Více ›››
21.06.2018 - Milan Nováček Článek

Český baseballový pohár U15

V uplynulém týdnu se v Blansku konal 4 denní pohár U15, kde se utkalo 13 týmů ve 4 skupinách. Více ›››
18.06.2018 - Milan Nováček Článek - Starší kadeti U15 - Český pohár

ČBP - U11

Český baseballový pohár má za sebou i kategorie U11... Více ›››
17.06.2018 - Zdeněk Friedmann Článek - Starší žáci U11 - Český pohár
Novinky

Termín: 13. - 17. 8. 2018, zábavný, sportovní program od 8 do 16.30 hodin pod vedením zkušených trenérů a pedagogických pracovníků.

Přihláška a informace zde

21.06.2018 20:09 - Milan Nováček

Favoritem sobotního duelu na Kraví hoře by měli být pražští Eagles. Techniku letos dvakrát porazili při skóre 27:2. Pět pálkařů Eagles odpálilo po 4 hitech, pro 5 bodů doběhl Petr Zýma, Marek Chlup si zapsal 7 RBI, winnery mají Duffek a Thurber. Technika bodovala Gottschallem a Lincolnem, 2 RBI zaznamenal nestárnoucí Martin Střítecký. Týmy dělí v tabulce 16 výher, Eagles Mají jen o 1 získaný bod méně, než Technika obdržených...
Technika Brno – Eagles Praha, sobota 16.6.2018, 14:00

14.06.2018 22:24 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2018
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz