VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

MČR 40+ v Chocni 1.-3.9.2017

Turnaj veteránů 40+
Autor článku: Zdeněk Friedmann
03.09.2017
Článek - Moravská Beseda - Turnaj

akce roku začala opravdu skvěle. V pátek 17,58 hod. naskočila do rychlíku vyšší kvality směr Choceň sedmička cestovatelů. Díky organizačním i nátlakovým schopnostem Fiftýna, se podařilo směnit místa v přeplněném kupé tak, že jsme mohli společně kout pikle na další den. Rovněž to, že Roman vzal na palubu Taldabusu veškerý materiál, umožnilo chlapcům do volných rukou naložit chladící kabele plné ionťáků.
Cesta plula tak vesele, že ani štíplístek do našeho kupátka nevkročil. Po chvíli již nebylo prázdné obaly kam dávat. Taldabus byl mobilně přivolán na nádraží v Chocni, kde tedy silně kapalo, byli jsme naloženi jako národní výprava. Krátká zastávka v hotelu Felliny a odvoz na stadion. Jelikož se kvůli dešti hrát nedalo, začala se pod plachtou zpevňovat družba s jinými tzv. veterány.  Konzumačně a společensky výjimeční, to o dost prodloužili, další v noci bloudili po náměstí.

V sobotu jsme před prvním špílem již byli komplet: Béďa, Bleki, Boža, Čapoun, Fiftýn, Fridex, Golda, Cháďa, Kirk, Láca, Laďa V., Modrák, Mrazík, Pet, Radek, Roman, Roy, Vašek. Jako diváci přijeli Mauger a Jádro. První zápas proti Pozdnímu sběru jsme začali velmi dobře, na kopci Čapoun, střídal ho Mrazík. Závěr nám trošku utekl, třeba Pokec se za Pražáky 2 x trefil za 2 mety (což se mu v Brně asi nikdy nepodařilo) a prohráli jsme po slušné přestřelce o bod 12 : 13.

Druhý zápas začal pod lampičkami v 7 hodin večer, proti Třebíči. Přes dlouhou přestávku a jiná lákadla, jsme dokázali formu udržet.  Na kopci začal Láca, střídal ho Mrazík. Začátek nám lehce utekl, ale pak jsme soupeře rozstříleli a zaslouženě a bez problémů vyhráli 12 : 11. Následovala fiesta a apres le match na hřišti s živou hudbou. Někteří šli po pár kouscích spát, někteří se nemohli dostat do hotelu, někteří zavírali non-stop. V neděli jsme hráli o bronzové medaile pro Old Boys Praha. Šlo skoro o všechno.

Na kopci začal brufénový Mrazík, pár směn vydržel, střídal ho Láca a dohazoval Fridex. Do 3. směny jsme měli jasně navrch, vnější polaři opět lovili dlouhé nebo krátké míče. Pak přišlo od Pražáků pár drb do děr, dostali jsme nářez a bylo vymalováno. Prohráli jsme jako lepší i hezčí tým. Skóre 12 : 22.  Asi jsme měli na kopci na konec

starší unavenější paže. HR dali Golda a Roman, nejlepší BA měl Golda 0,857. Všichni hráli dobře nebo výborně, chování odpovídalo věku hráčů a ještě více věku odpovídala konzumace s jednou výjimkou. Pro příští MR musí představenstvo najít mladší kopcové paže (rýsuje se pár kolíků z A) a vítězství je již nyní skoro jisté.

Zanechali jsme výborný dojem ve vlaku, na hřišti, vedle hřiště, v hotelu i v non-stopu. Jen tak dále!  

 Hull ho!!!  B...pGMMB

zpět nahoru

Tradiční zavírání baseballového hřiště na Kraví hoře

Tradiční zavírání baseballového hřiště na Kraví hoře se blíží. Přijďte si užít odpoledne plné sportování a zábavy. Těšíme se na Vás v sobotu 21.10.2017. Více ›››
20.09.2017 - Milan Nováček Článek

Den náborů na Kraví hoře 9. 9. 2017

Den náborů se opět vydařil Více ›››
09.09.2017 - Zdeněk Friedmann Článek

Technika prochází herní krizí, zvedne se proti Kotlářce?

Baseballisté Techniky Brno mají za sebou náročný měsíc. Během posledních 37 dní odehráli 18 zápasů a pouze ve 3 se radovali z výhry. Tým prochází krizí hlavně ve hře v útoku. Posledních 5 zápasů přineslo pouze 17 dobrých odpalů týmu z Kraví hory. Více ›››
13.06.2017 - Martin Střítecký Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

Jako každýn rokem budeme v průběhu listopadu vylepšovat náš areál.Budeme  malovat šatny a klub house, dodělávat dug outy na horním hřišti, repasovat dětskou prolézačku a.j. Od  28.10. do 25.11. každou sobotu a neděli od 9 hod. Podzimní povinnost je stejná jako vloni - 5 hod.

12.10.2017 19:34 - Rudolf Drnec

Technika Brno Vás zve na extraligové finále Czech Series 2017, Draci Brno vs. Arrows Ostrava


21.09.2017 21:23 - Milan Nováček

Technika Brno se v letošním roce nepodívá do závěrečných bojů o titul mistra české baseballové Extraligy 2017. V pátečním zápase prohrála s Třebíč Nuclears 5:6 a ztratila tak postupovou naději. V posledním zápase základní části pak na domácím hřišti prohrála se stejným soupeřem 5:8 a s bilancí 16 výher a 20 proher obsadila 7. místo.

17.07.2017 10:12 - Martin Střítecký

Baseballisté Techniky Brno jsou v současné době na nepostupovém 7. místě Extraligy. Do závěrečných bojů o mistra ligy, se ale stále mohou probojovat. Musí bezpodmínečně porazit 2x Třebíč Nuclears (hraje se v pátek 14.7. od 18:00 hodin v Třebíči a v sobotu 15.7. od 15:00 hodin v Brně). Zároveň musí Skokani Olomouc 3x prohrát (2x Eagles a 1x Blansko). Případně musí prohrát 2 zápasy ze dvou Kotlářka Praha (2x Draci). Jak vše dopadne, to se dozvíme již tento víkend.

11.07.2017 09:05 - Martin Střítecký

Někdy stačí za zápas dobře odpálit 5x a vyhrajete. Technice se podařilo v zápase s Eagles Praha odpálit dobře 23x, ale na výhru to nestačilo. V důležitém boji o postup do play-off prohráli domácí až v nastavené desáté směna 12:15. Pokud chce Technika pomýšlet na postup do play-off, musí 2x porazit Třebíč Nuclears a zároveň doufat v zaváhání Skokanů Oloumouc, nebo Kotlářky Praha.

11.07.2017 08:59 - Martin Střítecký
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2017
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz