VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Co přinesl další víkend v Extralize

V pořadí druhý víkend se odehrál v Extralize, opět byl chladný a přinesl celou řadu zajímavých výsledků.
Autor článku: Tomáš Svoboda
18.04.2012
Článek - Muži A - Extraliga

Skokani Olomouc - Draci Brno 6:19, 2:6 a 4:2
Po dvou výhrách v Praze chtěla Olomouc potrápit i Draky. V prvním zápase však tomu nic nenasvědčovalo, Draci celkem pohodlně zvítězili 6:19. David Winkler k tomu řekl: “Prosazovali jsme se na pálce, celkem jsme měli 12 hitů a celý tým hrál dobře.” I v druhém sobotním zápase tahali olomoučtí za kratší konec a nedokázali se prosadit proti dračí obraně více jak dvěma body, ty na vítězství nestačili a Skokani podruhé prohráli 2:6. “V neděli dostali opět šanci mladší nadhazovači” řekl David Winkler: “Jejich výkon a vůbec výkon celého týmu oproti minulé neděli byl daleko lepší. Chybělo nám štěstí, 5 linedrivů skončilo v rukavicích olomoucké obrany při obsazených metách a dvou autech. Vše se sečetlo v poslední směně, kdy Tom Brice odpálil homerun, který bohužel skončil zhruba 10 cm ve foul ballu. Celkově jsem spokojený s výkonem týmu, který se stále zlepšuje.” Olomouc se tak v posledním nedělním utkání nakonec dočkala vítěztví 4:2.
TS

Cardion Hroši Brno - Kotlářka Praha 3:, 3:2 (tb) a 0:10
V prvním sobotním zápase nastoupil na nadhazovací kopec za Kotlářku Marek Červenka, který odházel celý zápas. Hroši se nepředstavili jako dobrý hostitel a hned v první směně zaznamenali 2 doběhy. Kotlářka se snažila a dotahovala, ale se třemi hity na velice dobře házejícího nadhazovače Donovana nemohla pomýšlet na úspěch. Konečný výsledek hovoří pro Hrochy 3:2. 
Druhý sobotní zápas byl velice vyrovnaný a napínavý až do samého závěru. Kotlářka opět prohrávala 2:0, kdy na nadhazovače Blažka našli recept dobře pálící pálkaři Hrochů. Obrana ale nebyla tak kvalitní jak útok a tak po dvou chybách dokázala Kotlářka srovnat na 2:2. Tento výsledek byl až do deváté směny a tak si Pražané mohli opět zahrát Tie-Break, stejně jak tomu bylo minulý týden v zápase s Olomoucí. A stejně jako minulý týden měla plné mety bez autu a stejně tak se jí nepodařilo doběhnout. Hroši vyhrávají i druhý sobotní zápas 3:2. Ján Jablonka, spojka Hrochů k obou vítězstvím dodal: “Byly to vyrovnané zápasy, v druhém jsem se dokázali prosadit až v 7 a 8 směně. Cítím, že náš tým je díky spojení s Express ještě silnějším. Výhry mě těší dvojnásob, protože si mylím, že Kotlařka má jednu z nejlepších nadhazovačských rotací v Extralize.”
K sobotním zápasům dodává Jakub Vančura, Kotlářka Praha: „Hráli jsme stejně, jako minulý týden. Nadhazovači házeli super, obrana hraje dobře celý zápas a pak, ve vypjaté situaci uděláme triviální chyby. Největší problém je v současné době u nás v útočné hře, kdy se nám nedaří stahovat hráče, ale pracujeme na změně a věřím, že zítra vyhrajeme“.
V neděli ale Kotlářka zabojovala a jasně vyhrála 10:0. Velkou měrou na tom měl bezchybný výkon nadhazovače Ahearna a také inside park homerun v podání Megadenze. “V neděli byl rozdíl v maličkostech, které se nám v sobotu dařili a druhý den již ne” dodal Ján Jablonk a pokračoval “Na začátku směn jsme dělali chyby, které dokázala Kotlářka trestat následnými hity. Vím, že dokážeme hrát lépe, ale sezóna je teprve v začátku a co mě těší jsou 4 výhry proti top týmům, které stejně jako my, bojují o play-off.” 
MS

Arrows Ostrava - Olympia Blansko 11:0, 5:2 a 6:3
Ani po dalším víkendu se nepodařilo blanenským ochutnat pocit vítězství a odjíždí z Ostravy se třemi porážkami. Zkušený ostravský veterán Aleš Navrátil zhodnotil víkend těmito slovy: “V prvním zápase jsme potrestali hodně chyb v obraně hostí, kdy jsme Blansko dostali pod tlak a celkem pohodlně jsme dokráčeli k výhře. V druhém duelu to byl souboj nadhazovačů, ale náš útok si nakonec dokázal najít recept na nadhazujícího pavla Procházku a nakonec homerun jakuba Malíka potvrdil naše vítězství. Ve třetím zápase za stálého mrholení jsme se dostali do brzkého vedení a díky dobré práci nadhozu jsme proti Blansku vybojovali i třetí vítězství.” 
Na nadhazovací kopec se po premiéře minulý víkend opět postavil Martin Drong: “Nikdy jsem nenadhazoval, jako mladší jsem akorát kečroval. Myslím si, že mám dobrou ruku, říkal jsem si, že jestli mám nadhazovat dobře, tak chci házet v zápasech, které nejsou ztracené a o něco stále jde. Házet a trefovat se umím, je to jedna ze základních dovedností baseballu. A technické nadhozy snad zkouší každý malý kluk. Já jako kluk z vesnice jsem si venku jen tak házel odjakživa. Jestli budu házet i dál záleží na trenérech, nedělá mi problém se postavit na kopec i za velmi vyrovnaného skóre. Myslím si, že jsem psychicky odolný, navíc se starám o svoji ruku a kondici, aby vydržela velké nasazení.” 
TS

Technika Brno - Eagles Praha 2:9, 2:9 a 4:5
Eagles dokázali dokonale zaskočit brněnský tým, který vypadal jako by se ještě neprobudil ze zimního spánku. Technika ani jednou nenašla recept na nadhazovače hostí a zaslouženě třikrát prohrála. V prvních dvou sobotních utkání Eagles dali ráz zápasu vždy jednou směnou, kdy se jim podařilo sérii dobrých odpalů a chyb obrany skórovat 6-ti a 5-ti body. Při bezzubosti brněnského útoku to byl hřebíček do rakve a pražané si celkem bez problému připsali dvě vítězství. V neděli se moc obrázek hry nezměnil. Za vše mluví první směna, kdy se první tři pálkaři domácích obsadili všechny mety bez autu a i tak ani jeden z nic nedoběhl až pro bod. Závěrečný tlak nic nezmohl a neovrátil další prohru Techniky 4:5.
TS

zpět nahoru

Technika U13 vybojovala v Praze bronzové medaile

Poslední prázdninový víkend se kategorie U13 zúčastnila tradičního turnaje Back2school a v konkurenci 12ti týmů vybojovala bronzové medaile Více ›››
03.09.2019 - Petr Goleš Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

Áčko ve Frýdku-Místku

Po dvoutýdenní přestávce se Áčko vydalo do Baseball Klub Klasik Frýdek-Místek a zahájilo tak druhou polovinu nadstavby. Více ›››
08.07.2019 - Filip Matějka Článek - Muži A - Extraliga

Firstcup poprvé

Osmičky na vrcholné akci jarní sezóny zahráli skvěle. Více ›››
26.06.2019 - Jan Fišer Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj
Novinky

Přijď si vyzkoušet sport, který tě bude bavit!

TB pozvánka...

FB stránka ...

FB událost ...

Video ze Dne náborů 2018....

26.08.2019 13:29 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz