VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

„Chceme bojovat opět o nejvyšší příčky“, říká Vach

Manažera Techniky Brno, Radomíra Vacha, jsme se zeptali na pár otázek, týkající se letošního ročníku baseballové Extraligy a Techniky Brno.
Autor článku: Martin Střítecký
18.04.2012
Rozhovor - Muži A - Extraliga

S jakým očekáváním vstupuje Technika do nové sezony?
Jako obhájce mistrovského titulu z roku 2011 myslíme opět na boje o nejvyšší příčky a rádi bychom titul ponechali na Kraví hoře ještě o nějaký ten rok. Navíc chceme dobře reprezentovat českou republiku na Evropském poháru v Holandsku a uspět i ve Final Four. Jako každý rok si dáváme hodně vysoké cíle a usilovnou prací se snažíme cílů dosáhnout.

Co je nového v týmu?
V týmu Techniky Brno došlo oproti loňské vydařené sezóně pouze ke dvěma změnám v odchodu hráčů. Na postu nadhazovače se již nepředstaví nejužitečnější hráč play-off 2011 Roger Deago, který zůstává v Panamě. Steven Chambers, druhý výborný nadhazovač, dostal možnost hrát baseball v zemi vycházejícího slunce a od března nastupuje v Japonské lize. 
Nový hlavní trenér úřadujícího mistra české republiky v baseballu mužů je stříbrný olympijský medailista z Atén, Australan Wayne Ough. Ten již český baseball dobře zná. V roce 2009 a 2010 byl hlavní oporou konkurenčního týmu Draci Brno.
Dalším zahraničním hráčem je Australan Matthew Desmond Lawman, který za Techniku hrál již v minulé sezóně, kdy patřil mezi nejlepší hráče Techniky.
Třetí zahraniční posila je Američan James Walter Labartino. Nadhazovač a hráč zadního pole, kterého si do týmu Techniky vybral trenér Wayne Ough. James odehrál letošní sezónu v Austrálii, kde hrál za tým Glenelg Tigers. 
Posledním novým hráčem je kubánský hráč Yasser Paredes Tellez. Ten loni na podzim emigroval z Kuby za svým bratrem žijícím v ČR. Díky jeho zálibě baseballu a zkušenostem se ihned zapojil do zimní přípravy Techniky.


Kde byste se chtěli vidět v tabulce po základní části?
Určitě chceme být na prvním, nebo druhém místě tabulky a mít dobrou výchozí pozicí pro play-off.


Proč by měli lidi přijít právě na váš tým a hřiště?
Na Technice se již řadu let hraje kvalitní baseball. Útočná hra Techniky je velmi silná, a tak bude možné shlédnout řadu krásných odpalů. Navíc se každý tým bude chtít proti mistrovi vytáhnout, což jsou dobré předpoklady pro kvalitní zápasy. A hřiště? Svojí polohou uprostřed města s výhledem na celé Brno a jeho dominanty…. Znáte snad krásnější hřiště?

zpět nahoru

Technika U13 vybojovala v Praze bronzové medaile

Poslední prázdninový víkend se kategorie U13 zúčastnila tradičního turnaje Back2school a v konkurenci 12ti týmů vybojovala bronzové medaile Více ›››
03.09.2019 - Petr Goleš Článek - U13 (12 - 13 roků) - Turnaj

Áčko ve Frýdku-Místku

Po dvoutýdenní přestávce se Áčko vydalo do Baseball Klub Klasik Frýdek-Místek a zahájilo tak druhou polovinu nadstavby. Více ›››
08.07.2019 - Filip Matějka Článek - Muži A - Extraliga

Firstcup poprvé

Osmičky na vrcholné akci jarní sezóny zahráli skvěle. Více ›››
26.06.2019 - Jan Fišer Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj
Novinky

Přijď si vyzkoušet sport, který tě bude bavit!

TB pozvánka...

FB stránka ...

FB událost ...

Video ze Dne náborů 2018....

26.08.2019 13:29 - Radomír Vach

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz