VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Český baseballový pohár U13

Během minulého týdne se tým U13 zůčastnil ČBP.
Autor článku: Milan Nováček
13.06.2018
Článek - U13 (12 - 13 roků) - Český pohár

Turnaj jsme rozehráli hned ve čtvrtek v 10 hodin ráno proti Sabatu Praha. Vstup do turnaje se nám herně výrazně nepovedl, kdy jsme v poli dělali mnoho chyb, což vedlo k mnoha dalším nadhozům našeho startujícího nadhazovače Jonáše Krejčího, který se také nevyhnul spoustě met zdarma. Po startujícím nadhazovači zápas kvalitně doházel Vojta Prášek, kterého však také pole nepodrželo a i díky dominantně nadhazujícím starterovy soupeře zápas prohráváme vysoko 17:0.

Cíl do druhého zápasu je zlepšit tlak v útoku a výrazné zlepšení v obraně. První cíl se nám daří hned na začátku první směny proti Chocni kdy dáváme 12 bodů. Z uspokojení z vysokého vedení však do dohrávky vstupujeme nepřesvědčivě a soupeř zvládne korigovat na 12:6. V dalšich směnách však přidáváme dalčích 9 bodů a soupeř pouze jeden a my si tak připisujeme první výhru na turnaji 21:9. Zápas kvalitně odházeli Martin Pánek a Dominik Prášek a Martin Šenk dominantně zavřel. Nás těší zlepšený výkon na pálce a ke konci zápasu v i poli, kdy zápas ukončuje double play naší obrany.
Druhý den nás čeká zápas s Třebíčí Nuclears, která hned od začátku ukazuje svoji sílu na pálce, my však také navazujeme na zlepšený výkon na pálce ze druhého zápas. I přes zlepšený výkon v poli zápas s pozdějším finalistou prohráváme 18:5. Na nadhazovacím kopci se postupně vystřídali Dominik Prášek, Víťa Staněk, Filip Halámek a Jan Chlup. I přes napohled vysokou prohru vidíme, že se dokážeme prosazovat na kvalitní nadhazovače a zvládneme v poli zahrát i tvrdé odpaly soupeře. Základní skupinu tak končíme na 3 místě a další den nás čeká zápas s Frýdkem

Třetí den tedy jdeme do zápasu, který potřebujeme vyhrát, abychom mohli hrát o celkové 9 místo. Do zápasu opět vstupujeme velmi vlažně, kdy v útoku nedáváme ani bod a v obraně i přes dobrý výkon nadhazovače po pár chybách dostáváme 4 body. Druhá směna je na obou stranách již bez bodu a my dáváme své první body až ve třetí směně, kdy se nám daří zaznamenat 3 body. Soupeř však ihned reaguje dalšími 2 body a jdeme do 4. směny za stavu 6:3. Ve čtvrté směně korigujeme na 6:5 a jdeme do poslední směny kdy se nám daří srovnat a při dvou outech a obsazené první a třetí metě hrajeme zrychlenou krádež druhé mety která je sice zachycena, ale před zahráním outu běžec stihne doběhnout pro vedoucí doběh. V dohrávce zápasu dostáva první pálkař metu zdarma a musíme střídat Martina Šenka z kopce z důvodů dosažení limitu nadhozů. Closer Martin Pánek hned prvním nadhozem rozehrává double play a poslední pálkař zápasu je strike out. Tento vypjatý zápas tak vyhráváme 7:6. Výborný výkon předvedl startující nadhazovač Martin Šenk který hodil 7 strikeoutů a dostal pouze 4 hity. Dále pak za zmínku stojí skvěle zvládnutý signál 1-3 v podání Vojty Čecha a Martina Pánka a celková práce týmu, který zvládl tento vypjatý zápas vyhrát

Díky výhře nás v neděli čeká zápas o 9. místo s Olomoucí. Do zápasu vstupujeme jako hosté, náš první pálkař se dostává na metu a Jonáš Krejčí pálí svůj první homerun kariéry! V první směně přidáváme ještě další 3 body a vedeme 5:0 po čisté obraně přidáváme další bod na 6:0 a znovu udržíme obranu bez bodu. Během 3. směny je zápas na 10 minut přerušen kvůli dešti a na našem výkonu to bylo poznat, přidáváme sice další 2 body soupeř však reaguje 4 body a do 4. směny jdeme za stavu 8:4. Nám se daří však opět skórovat, tentokrát 5 body a zase soupeřům odskočit na 13:4. V dohrávce se ale dostáváme pod tlak a dostáváme 3 body. Tlak se však podaří zastavit Martinu Pánkovi, který střída Jana Chlupa na nadhazovacím kopci a zápas zavírá. Na nadhazovacím kopci předvedl kvalitní výkon náš startující nadhazovač Dominik Prášek, reliver Jan Chlup a closer Martin Pánek. Dále pak naši pálkaři předvedli výbornou produktivitu, kdy dokázali dostávat soupeře pod tlak a z 5 hitů zvládli dát soupeři 13 bodů.

Turnaj tak končíme s kladnou bilancí 3 výher a 2 proher na 9. místě. Zde kompletní výsledky turnaje .

Všem klukům patří poděkování za dobré výkony během celého turnaje, které podali navzdory pár zraněním hráčů ze základní sestavy.

zpět nahoru

Technika postoupila do semifinále ČBP

Technika přehrála ve čtvrtfinále Draky a slaví postup do semifinále. Více ›››
17.05.2019 - Jakub Svoboda Článek - Muži A - Český pohár

Muži podlehli Tempu 0:3 na zápasy

Po světlé extraligové sobotě přišla bohužel černá neděle. Více ›››
30.04.2019 - Jakub Svoboda Článek - Muži A - Extraliga

Opening Day 2019 se vskutku vydařil

Sobota na Kraví Hoře Více ›››
30.03.2019 - Marek Pomazal Článek
Novinky

V rámci losování výherních čísel Sazky (zase jsem netrefil ani jedno...) bylo promítnuto také video z našeho Opening Day 12019. A Vy si je můžete prohlédnout na tomto odkazu ZDE.

15.04.2019 17:24 - Marek Pomazal
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz