VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Český baseballový pohár U13

Během minulého týdne se tým U13 zůčastnil ČBP.
Autor článku: Milan Nováček
13.06.2018
Článek - Mladší kadeti U13 - Český pohár

Turnaj jsme rozehráli hned ve čtvrtek v 10 hodin ráno proti Sabatu Praha. Vstup do turnaje se nám herně výrazně nepovedl, kdy jsme v poli dělali mnoho chyb, což vedlo k mnoha dalším nadhozům našeho startujícího nadhazovače Jonáše Krejčího, který se také nevyhnul spoustě met zdarma. Po startujícím nadhazovači zápas kvalitně doházel Vojta Prášek, kterého však také pole nepodrželo a i díky dominantně nadhazujícím starterovy soupeře zápas prohráváme vysoko 17:0.

Cíl do druhého zápasu je zlepšit tlak v útoku a výrazné zlepšení v obraně. První cíl se nám daří hned na začátku první směny proti Chocni kdy dáváme 12 bodů. Z uspokojení z vysokého vedení však do dohrávky vstupujeme nepřesvědčivě a soupeř zvládne korigovat na 12:6. V dalšich směnách však přidáváme dalčích 9 bodů a soupeř pouze jeden a my si tak připisujeme první výhru na turnaji 21:9. Zápas kvalitně odházeli Martin Pánek a Dominik Prášek a Martin Šenk dominantně zavřel. Nás těší zlepšený výkon na pálce a ke konci zápasu v i poli, kdy zápas ukončuje double play naší obrany.
Druhý den nás čeká zápas s Třebíčí Nuclears, která hned od začátku ukazuje svoji sílu na pálce, my však také navazujeme na zlepšený výkon na pálce ze druhého zápas. I přes zlepšený výkon v poli zápas s pozdějším finalistou prohráváme 18:5. Na nadhazovacím kopci se postupně vystřídali Dominik Prášek, Víťa Staněk, Filip Halámek a Jan Chlup. I přes napohled vysokou prohru vidíme, že se dokážeme prosazovat na kvalitní nadhazovače a zvládneme v poli zahrát i tvrdé odpaly soupeře. Základní skupinu tak končíme na 3 místě a další den nás čeká zápas s Frýdkem

Třetí den tedy jdeme do zápasu, který potřebujeme vyhrát, abychom mohli hrát o celkové 9 místo. Do zápasu opět vstupujeme velmi vlažně, kdy v útoku nedáváme ani bod a v obraně i přes dobrý výkon nadhazovače po pár chybách dostáváme 4 body. Druhá směna je na obou stranách již bez bodu a my dáváme své první body až ve třetí směně, kdy se nám daří zaznamenat 3 body. Soupeř však ihned reaguje dalšími 2 body a jdeme do 4. směny za stavu 6:3. Ve čtvrté směně korigujeme na 6:5 a jdeme do poslední směny kdy se nám daří srovnat a při dvou outech a obsazené první a třetí metě hrajeme zrychlenou krádež druhé mety která je sice zachycena, ale před zahráním outu běžec stihne doběhnout pro vedoucí doběh. V dohrávce zápasu dostáva první pálkař metu zdarma a musíme střídat Martina Šenka z kopce z důvodů dosažení limitu nadhozů. Closer Martin Pánek hned prvním nadhozem rozehrává double play a poslední pálkař zápasu je strike out. Tento vypjatý zápas tak vyhráváme 7:6. Výborný výkon předvedl startující nadhazovač Martin Šenk který hodil 7 strikeoutů a dostal pouze 4 hity. Dále pak za zmínku stojí skvěle zvládnutý signál 1-3 v podání Vojty Čecha a Martina Pánka a celková práce týmu, který zvládl tento vypjatý zápas vyhrát

Díky výhře nás v neděli čeká zápas o 9. místo s Olomoucí. Do zápasu vstupujeme jako hosté, náš první pálkař se dostává na metu a Jonáš Krejčí pálí svůj první homerun kariéry! V první směně přidáváme ještě další 3 body a vedeme 5:0 po čisté obraně přidáváme další bod na 6:0 a znovu udržíme obranu bez bodu. Během 3. směny je zápas na 10 minut přerušen kvůli dešti a na našem výkonu to bylo poznat, přidáváme sice další 2 body soupeř však reaguje 4 body a do 4. směny jdeme za stavu 8:4. Nám se daří však opět skórovat, tentokrát 5 body a zase soupeřům odskočit na 13:4. V dohrávce se ale dostáváme pod tlak a dostáváme 3 body. Tlak se však podaří zastavit Martinu Pánkovi, který střída Jana Chlupa na nadhazovacím kopci a zápas zavírá. Na nadhazovacím kopci předvedl kvalitní výkon náš startující nadhazovač Dominik Prášek, reliver Jan Chlup a closer Martin Pánek. Dále pak naši pálkaři předvedli výbornou produktivitu, kdy dokázali dostávat soupeře pod tlak a z 5 hitů zvládli dát soupeři 13 bodů.

Turnaj tak končíme s kladnou bilancí 3 výher a 2 proher na 9. místě. Zde kompletní výsledky turnaje .

Všem klukům patří poděkování za dobré výkony během celého turnaje, které podali navzdory pár zraněním hráčů ze základní sestavy.

zpět nahoru

Nadstavba o Extraligu: Třebíč Nuclears - Technika Brno

A-tým zajišťuje baseballovou extraligu i pro příští sezónu. Více ›››
18.08.2018 - Marek Pomazal Článek - Muži A

Baseballové hřiště VSK Techniky Brno již od pondělí obléhá více jak "ŠEDESÁTKA" dětí

Baseballové hřiště VSK Techniky Brno již od pondělí obléhá více jak "ŠEDESÁTKA" dětí, chlapců i děvčat a to již od těch nejmenších až po starší a zkušenější (od 4 do 15 let). Více ›››
15.08.2018 - Milan Nováček Článek

Nadstavba o Extraligu: Technika Brno - Sokol Hluboká nad Vltavou

V úmorném horku, v němž dosahovaly nápoje téměř bodu varu, představili se Sokolové z Jihočech na našem hřišti v dalším dvojzápasovém souboji o baseballovou extraligu. Více ›››
04.08.2018 - Marek Pomazal Článek - Muži A - Extraliga
Novinky

"Áčko" VSK Techniky Brno si dnešní výhrou nad Třebíč Nuclears zajistilo účast v Extralize i v další sezóně 2019! 

Již od začátku to byl velmi vyrovnaný zápas, v němž se ve 2 směně ujímáme vedení, ale domácí nám stále šlapou na paty a to až do osmé směny, ve které vyrovnávají na 4:4.
Jdeme do 9. směny: Matěj Brabec pálí hit a na error outfieldera se posouvá na metu, Jay Rivera dostává metu zdarma (BB). 1,2 meta obsazená a na pálku přichází náš "Big-sexy" Julian Johnson, který na plný stav posílá míč až k plotu a stahuje 2 body, jimiž rozhoduje toto utkání.

19.08.2018 07:25 - Marek Pomazal

V úmorném horku, v němž dosahovaly nápoje téměř bodu varu, představili se Sokolové z Jihočech na našem hřišti v dalším dvojzápasovém souboji o baseballovou extraligu.

Výhrami 18:3 a 10:8 jsme již jednou nohou v extralize i pro příští sezónu a příští týden ve Frýdku -Místku můžeme přidat také nohu druhou!

04.08.2018 22:31 - Marek Pomazal

V sobotu 4.8. odehrajeme poslední domácí zápasy v letošní sezóně! Přijďte nás podpořit v dvojzápase proti Sokol Hluboká nad Vltavou od 13 a 16 hodin.

03.08.2018 21:38 - Milan Nováček

Jablonecké Blesky nijak nezastrašily technické muže a ti si tak na sever Čech přijeli pro dvě cenná a přesvědčivá vítězství. Po výhrách 8:2 a 18:3 se usadili na čele tabulky a v klidu se mohou připravit na další kolo, které je čeká v sobotu 4.8. s Hlubokou nad Vltavou.

29.07.2018 07:36 - Marek Pomazal

Termín: 13. - 17. 8. 2018, zábavný, sportovní program od 8 do 16.30 hodin pod vedením zkušených trenérů a pedagogických pracovníků.

Přihláška a informace zde

21.06.2018 20:09 - Milan Nováček
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2018
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz