VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Český baseballový pohár U13

Během minulého týdne se tým U13 zůčastnil ČBP.
Autor článku: Milan Nováček
13.06.2018
Článek - U13 (12 - 13 roků) - Český pohár

Turnaj jsme rozehráli hned ve čtvrtek v 10 hodin ráno proti Sabatu Praha. Vstup do turnaje se nám herně výrazně nepovedl, kdy jsme v poli dělali mnoho chyb, což vedlo k mnoha dalším nadhozům našeho startujícího nadhazovače Jonáše Krejčího, který se také nevyhnul spoustě met zdarma. Po startujícím nadhazovači zápas kvalitně doházel Vojta Prášek, kterého však také pole nepodrželo a i díky dominantně nadhazujícím starterovy soupeře zápas prohráváme vysoko 17:0.

Cíl do druhého zápasu je zlepšit tlak v útoku a výrazné zlepšení v obraně. První cíl se nám daří hned na začátku první směny proti Chocni kdy dáváme 12 bodů. Z uspokojení z vysokého vedení však do dohrávky vstupujeme nepřesvědčivě a soupeř zvládne korigovat na 12:6. V dalšich směnách však přidáváme dalčích 9 bodů a soupeř pouze jeden a my si tak připisujeme první výhru na turnaji 21:9. Zápas kvalitně odházeli Martin Pánek a Dominik Prášek a Martin Šenk dominantně zavřel. Nás těší zlepšený výkon na pálce a ke konci zápasu v i poli, kdy zápas ukončuje double play naší obrany.
Druhý den nás čeká zápas s Třebíčí Nuclears, která hned od začátku ukazuje svoji sílu na pálce, my však také navazujeme na zlepšený výkon na pálce ze druhého zápas. I přes zlepšený výkon v poli zápas s pozdějším finalistou prohráváme 18:5. Na nadhazovacím kopci se postupně vystřídali Dominik Prášek, Víťa Staněk, Filip Halámek a Jan Chlup. I přes napohled vysokou prohru vidíme, že se dokážeme prosazovat na kvalitní nadhazovače a zvládneme v poli zahrát i tvrdé odpaly soupeře. Základní skupinu tak končíme na 3 místě a další den nás čeká zápas s Frýdkem

Třetí den tedy jdeme do zápasu, který potřebujeme vyhrát, abychom mohli hrát o celkové 9 místo. Do zápasu opět vstupujeme velmi vlažně, kdy v útoku nedáváme ani bod a v obraně i přes dobrý výkon nadhazovače po pár chybách dostáváme 4 body. Druhá směna je na obou stranách již bez bodu a my dáváme své první body až ve třetí směně, kdy se nám daří zaznamenat 3 body. Soupeř však ihned reaguje dalšími 2 body a jdeme do 4. směny za stavu 6:3. Ve čtvrté směně korigujeme na 6:5 a jdeme do poslední směny kdy se nám daří srovnat a při dvou outech a obsazené první a třetí metě hrajeme zrychlenou krádež druhé mety která je sice zachycena, ale před zahráním outu běžec stihne doběhnout pro vedoucí doběh. V dohrávce zápasu dostáva první pálkař metu zdarma a musíme střídat Martina Šenka z kopce z důvodů dosažení limitu nadhozů. Closer Martin Pánek hned prvním nadhozem rozehrává double play a poslední pálkař zápasu je strike out. Tento vypjatý zápas tak vyhráváme 7:6. Výborný výkon předvedl startující nadhazovač Martin Šenk který hodil 7 strikeoutů a dostal pouze 4 hity. Dále pak za zmínku stojí skvěle zvládnutý signál 1-3 v podání Vojty Čecha a Martina Pánka a celková práce týmu, který zvládl tento vypjatý zápas vyhrát

Díky výhře nás v neděli čeká zápas o 9. místo s Olomoucí. Do zápasu vstupujeme jako hosté, náš první pálkař se dostává na metu a Jonáš Krejčí pálí svůj první homerun kariéry! V první směně přidáváme ještě další 3 body a vedeme 5:0 po čisté obraně přidáváme další bod na 6:0 a znovu udržíme obranu bez bodu. Během 3. směny je zápas na 10 minut přerušen kvůli dešti a na našem výkonu to bylo poznat, přidáváme sice další 2 body soupeř však reaguje 4 body a do 4. směny jdeme za stavu 8:4. Nám se daří však opět skórovat, tentokrát 5 body a zase soupeřům odskočit na 13:4. V dohrávce se ale dostáváme pod tlak a dostáváme 3 body. Tlak se však podaří zastavit Martinu Pánkovi, který střída Jana Chlupa na nadhazovacím kopci a zápas zavírá. Na nadhazovacím kopci předvedl kvalitní výkon náš startující nadhazovač Dominik Prášek, reliver Jan Chlup a closer Martin Pánek. Dále pak naši pálkaři předvedli výbornou produktivitu, kdy dokázali dostávat soupeře pod tlak a z 5 hitů zvládli dát soupeři 13 bodů.

Turnaj tak končíme s kladnou bilancí 3 výher a 2 proher na 9. místě. Zde kompletní výsledky turnaje .

Všem klukům patří poděkování za dobré výkony během celého turnaje, které podali navzdory pár zraněním hráčů ze základní sestavy.

zpět nahoru

Áčko ve Frýdku-Místku

Po dvoutýdenní přestávce se Áčko vydalo do Baseball Klub Klasik Frýdek-Místek a zahájilo tak druhou polovinu nadstavby. Více ›››
08.07.2019 - Filip Matějka Článek - Muži A - Extraliga

Firstcup poprvé

Osmičky na vrcholné akci jarní sezóny zahráli skvěle. Více ›››
26.06.2019 - Jan Fišer Článek - U9 (8 - 9 roků) - Turnaj

Technika U7 vede Regionální přebor

U7 se dostávají po dalších 4 víkendových výhrách do vedení regionálního přeboru Více ›››
17.06.2019 - Petr Goleš Článek - U7 (0 - 7 roků) - Liga
Novinky

Úterý a čtvrtek 15:30 - 17:00

Nábor mládeže je možný kdykoli po dohodě s trenéry jednotlivých kategoriií nebo s předsedou Zdeňkem Friedmannem. Vytváření výborných podmínek pro mládežnické kategorie je prioritou klubu, v současné době máme týmy U7 (do 7let), U9 (do 9let), U11 (do 11let), U13 (do 13let) a U15 (do 15let). Areál se dvěmi hřišti a vlastní klubovnou s bohatou nabídkou občerstvení máme v nádherném místě na Kraví Hoře s krásným výhledem na Brno a Špilberk. U všech týmů jsou zkušení trenéři a asistenti, preferujeme pozitivní koučink a týmovou sounáležitost. A-tým mužů hraje v nejvyšší soutěži - EXTRALIZE.

30.05.2019 15:13 - Radomír Vach
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz