VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub založený 1971, 5ti násobný mistr České republiky

Český baseballový pohár U13

Během minulého týdne se tým U13 zůčastnil ČBP.
Autor článku: Milan Nováček
13.06.2018
Článek - U13 (12 - 13 roků) - Český pohár

Turnaj jsme rozehráli hned ve čtvrtek v 10 hodin ráno proti Sabatu Praha. Vstup do turnaje se nám herně výrazně nepovedl, kdy jsme v poli dělali mnoho chyb, což vedlo k mnoha dalším nadhozům našeho startujícího nadhazovače Jonáše Krejčího, který se také nevyhnul spoustě met zdarma. Po startujícím nadhazovači zápas kvalitně doházel Vojta Prášek, kterého však také pole nepodrželo a i díky dominantně nadhazujícím starterovy soupeře zápas prohráváme vysoko 17:0.

Cíl do druhého zápasu je zlepšit tlak v útoku a výrazné zlepšení v obraně. První cíl se nám daří hned na začátku první směny proti Chocni kdy dáváme 12 bodů. Z uspokojení z vysokého vedení však do dohrávky vstupujeme nepřesvědčivě a soupeř zvládne korigovat na 12:6. V dalšich směnách však přidáváme dalčích 9 bodů a soupeř pouze jeden a my si tak připisujeme první výhru na turnaji 21:9. Zápas kvalitně odházeli Martin Pánek a Dominik Prášek a Martin Šenk dominantně zavřel. Nás těší zlepšený výkon na pálce a ke konci zápasu v i poli, kdy zápas ukončuje double play naší obrany.
Druhý den nás čeká zápas s Třebíčí Nuclears, která hned od začátku ukazuje svoji sílu na pálce, my však také navazujeme na zlepšený výkon na pálce ze druhého zápas. I přes zlepšený výkon v poli zápas s pozdějším finalistou prohráváme 18:5. Na nadhazovacím kopci se postupně vystřídali Dominik Prášek, Víťa Staněk, Filip Halámek a Jan Chlup. I přes napohled vysokou prohru vidíme, že se dokážeme prosazovat na kvalitní nadhazovače a zvládneme v poli zahrát i tvrdé odpaly soupeře. Základní skupinu tak končíme na 3 místě a další den nás čeká zápas s Frýdkem

Třetí den tedy jdeme do zápasu, který potřebujeme vyhrát, abychom mohli hrát o celkové 9 místo. Do zápasu opět vstupujeme velmi vlažně, kdy v útoku nedáváme ani bod a v obraně i přes dobrý výkon nadhazovače po pár chybách dostáváme 4 body. Druhá směna je na obou stranách již bez bodu a my dáváme své první body až ve třetí směně, kdy se nám daří zaznamenat 3 body. Soupeř však ihned reaguje dalšími 2 body a jdeme do 4. směny za stavu 6:3. Ve čtvrté směně korigujeme na 6:5 a jdeme do poslední směny kdy se nám daří srovnat a při dvou outech a obsazené první a třetí metě hrajeme zrychlenou krádež druhé mety která je sice zachycena, ale před zahráním outu běžec stihne doběhnout pro vedoucí doběh. V dohrávce zápasu dostáva první pálkař metu zdarma a musíme střídat Martina Šenka z kopce z důvodů dosažení limitu nadhozů. Closer Martin Pánek hned prvním nadhozem rozehrává double play a poslední pálkař zápasu je strike out. Tento vypjatý zápas tak vyhráváme 7:6. Výborný výkon předvedl startující nadhazovač Martin Šenk který hodil 7 strikeoutů a dostal pouze 4 hity. Dále pak za zmínku stojí skvěle zvládnutý signál 1-3 v podání Vojty Čecha a Martina Pánka a celková práce týmu, který zvládl tento vypjatý zápas vyhrát

Díky výhře nás v neděli čeká zápas o 9. místo s Olomoucí. Do zápasu vstupujeme jako hosté, náš první pálkař se dostává na metu a Jonáš Krejčí pálí svůj první homerun kariéry! V první směně přidáváme ještě další 3 body a vedeme 5:0 po čisté obraně přidáváme další bod na 6:0 a znovu udržíme obranu bez bodu. Během 3. směny je zápas na 10 minut přerušen kvůli dešti a na našem výkonu to bylo poznat, přidáváme sice další 2 body soupeř však reaguje 4 body a do 4. směny jdeme za stavu 8:4. Nám se daří však opět skórovat, tentokrát 5 body a zase soupeřům odskočit na 13:4. V dohrávce se ale dostáváme pod tlak a dostáváme 3 body. Tlak se však podaří zastavit Martinu Pánkovi, který střída Jana Chlupa na nadhazovacím kopci a zápas zavírá. Na nadhazovacím kopci předvedl kvalitní výkon náš startující nadhazovač Dominik Prášek, reliver Jan Chlup a closer Martin Pánek. Dále pak naši pálkaři předvedli výbornou produktivitu, kdy dokázali dostávat soupeře pod tlak a z 5 hitů zvládli dát soupeři 13 bodů.

Turnaj tak končíme s kladnou bilancí 3 výher a 2 proher na 9. místě. Zde kompletní výsledky turnaje .

Všem klukům patří poděkování za dobré výkony během celého turnaje, které podali navzdory pár zraněním hráčů ze základní sestavy.

zpět nahoru

Okolí hřiště na jaře snad ani nepoznáme

Ve spolupráci s městem a za vydatné pomoci hráčů se mění okolí hřiště k nepoznání. Více ›››
20.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Od nejmladších po nejstarší – aneb jak Technika zahájila zimní přípravu

Už dlouho nebylo v Technice tak živo a tolik energie, vůle a odhodlání. S rozšířeným trenérským kádrem zahájila Technika Brno zimní přípravu všech svých týmů. Více ›››
17.11.2018 - Marek Pomazal Článek

Technika slavnostně uzavírala hřiště

Na Technice se uzavíralo hřiště a zakončila sezóna 2018. Více ›››
13.10.2018 - Marek Pomazal Článek
Novinky

Vzpomínáte s lítostí na léto? Teplo, slunečno, baseball a mladá Technika...

25.11.2018 09:42 - Marek Pomazal

Po provedení inventarizace obsazení skříněk v šatnách je k dispozici několik volných skříněk ve všech šatnách. Ve čtvrtek 1.11.2018 od 16 hod. mohou zájemci převzít číslo skříňky a klíče. Po tomto termínu je možné individuálně do konce listopadu. Kdo dřív příjde......

25.10.2018 06:22 - Rudolf Drnec

video páně Patrika Šenka k vidění ZDE

24.10.2018 22:05 - Marek Pomazal

Zveme všechny hráče, rodiče i trenéry na první část podzimních brigád, které se konají o tomto víkendu, tedy 20. a 21. října 2018, vždy od 8:30 do 13:30 hodin. Celý rok jsme na hřišti hráli a uživali ho, tak teď mu to musíme trochu vrátit:-)

17.10.2018 16:35 - Marek Pomazal

Ve dnech 28.-30. září 2018 bude naše hřiště hostit nejlepší baseballisty v kategorii do 15 let, kteří zde odehrají jednu ze dvou skupin mistrovství republiky. Rozpis jednotlivých zápasů a jejich výsledky můžete sledovat ZDE.

25.09.2018 07:50 - Marek Pomazal
Počasí Brno - Slunečno.cz
VSK Technika Brno - baseballový a softballový klub © 1971 - 2019
Design: Tomáš Smot Svoboda, www.smot.cz
Programming: www.kangaroo.cz